اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 29 مهر 1398
22 مرداد 1398 22 مرداد 1398
13:47 13:47

ایران در جنگ با آمریکا از موشک‌های بالستیک استفاده می‌کند

 در گزارشی توان موشکی ایران در جنگ احتمالی با آمریکا به بررسی و تحلیل گذاشته شده است. 

ایران در جنگ احتمالی با آمریکا از موشک‌هایش استفاده خواهد کرد

به گزارش سلام نو، حوادث اخیر در خلیج فارس احتمال درگیری نظامی بین ایران و آمریکا را افزایش داده است. چین، کره شمالی و ایران در طول چهار دهه گذشته منابع مالی قابل توجهی را برای توسعه توان موشکی خود سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

دلیل این سرمایه‌گذاری مشخص است؛ موشک‌های بالستیک روش کم‌هزینه‌ای برای حمل کلاهک‌های شیمیایی، بیولوژیکی و حتی هسته‌ای تا فواصل دور هستند. علاوه بر این، شناسایی و نابودی موشک‌های بالستیک کار پیچیده و پر‌هزینه‌ای است.

نویسنده این گزارش در ادامه با طرح این ادعای بی‌اساس که ایران دارای زرادخانه موشکی بزرگ و متنوعی است، نوشت:  ایران به موشک‌هایی مانند موشک مجهز به جستجوگر مادون قرمز و موشک بالستیک با برد ۴۳۴ مایلی مجهز است.

در ادامه این گزارش آمده است: با این حال ایران برای استفاده موثر از موشک‌های بالستیک خود باید تجهیزات مورد نیاز برای جمع‌آوری اطلاعات را داشته باشد تا بتواند از این طریق به موقعیت جغرافیایی نیروی دریایی آمریکا دست پیدا کند.

مرزهای جنوبی ایران در امتداد خلیج فارس و خلیج عمان قرار دارند. ایران حتی بدون نیاز به تجهیزات تجسس پیشرفته نیز می‌تواند به راحتی موقعیت جغرافیایی یک گروه ناوگان رزمی ارتش آمریکا را شناسایی کند. از سوی دیگر، جنگنده‌های نظامی، کشتی‌های جنگی و نیروهای سپاه ایران می‌توانند به راحتی نیروی دریایی آمریکا را شناسایی کنند.

ایران در زمان حمله ده‌ها یا حتی صدها موشک را به سمت  کشتی‌های ارتش آمریکا شلیک خواهد کرد. ایران در هر صورت برای مختل کردن سامانه‌های دفاعی ناوهای آمریکا از تمام توان موشکی خود استفاده خواهد کرد. ایرانی‌ها بارها از این تکنیک‌ها در جنگ‌های خود استفاده کرده‌اند استراتژی دفاعی آن‌ها مبتنی بر کاربرد تعداد زیادی جنگ افزار سبک برای غافل‌گیر کردن دشمن است./ایلنا

اخبار مرتبط

icon news

حرکت نفتکش «سابیتی» به سمت خلیج فارس

شرکت ملی نفتکش ایران اعلام کرد با تثبیت وضعیت نفتکش سابیتی، این کشتی به سمت آب‌های خل...

بازگشت نفت‌کش سانحه دیده ایرانی به خلیج فارس

 نفت‌کش «سابیتی» که امروز صبح در دریای سرخ دچار سانحه شده است به اعلام  وب‌سایت ردیاب...

گزارش تصویری رژه نیروهای مسلح در خلیج فارس

همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس مراسم رژه نیروهای مسلح در همه استانهای کشور و از جمله د...

شروع کننده جنگ پایان‌دهنده آن نخواهد بود

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان که برای شرکت در مجمع سازمان ملل متحد در نیویور...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news