اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 19 آذر 1398
22 مرداد 1398 22 مرداد 1398
17:35 17:35
انتقاد از خودی و غیرخودی کردن متهمان

فرق نوشین جعفری و حسن رعیت چیست؟

  کانال امتداد، در مطلبی با انتقاد از غلامحسین اسماعیلی، سخن‌گوی قوه قضاییه نسبت به اظهارات دوگانه وی درباره حسن میرکاظمی و نوشین جعفری انتقاد کرده و گفت که چرا وی در بیان اتهامات این دو تبعیض قائل شده؟

به گزارش سلام نو، کانال امتداد، نزدیک به حزب اتحاد ملت، از غلامحسین اسماعیلی سخن‌گوی قوه قضاییه بابت اظهارات امروزش درباره حسن میرکاظمی و نوشین جعفری انتقاد کرده و نوشته است: غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه ساعتی پیش در نشست خبری خود در مورد پرونده حسن رعیت ورود نکرده و می گوید: "هر چه بگوییم قبل از اثبات مجرمیت اسم نبرید، باز هم گوش نمی دهید. من معذور می شوم جزییات را بیان کنم. فقط اصل بازداشت این فرد تایید می شود. عناوین اتهامی هم پس از رسیدگی اعلام می شود." اما چند دقیقه بعد در مورد پرونده نوشین جعفری جزئیات را اعلام می‌کند: "این فرد نه به جهت عکاس بودن بلکه به لحاظ اهانتی که به مقدسات انجام داده و به ساحت مقدس سیدالشهدا و عزاداری آن حضرت جسارت کرده و تبلیغ علیه نظام هم انجام داده، تحت تعقیب قرار گرفت."

حسن میرکاظمی از همکاران نزدیک بابک زنجانی و قاضی مرتضوی بود که گفته میشود در کنار املاکش در کرج یک باغ وحشی شخصی هم راه اندازی کرده که در آن 18 قلاده ببر نگهداری میشد. سخنگوی قوه قضائیه در باره‌ی این فرد که با فساد اقتصادی بازداشت شده هیچ جزئیاتی اعلام نمی کند. اما در مورد نوشین جعفری اتهاماتی که هیچ کدام اثبات نشده را راحت بر زبان می آورد. سخنگوی قوه قضاییه در خصوص جعفری با صراحت و قطعیت از ارتکاب جرمی می‌گوید که می‌دانیم حکم آن چیست اما در مورد مفسدان اقتصادی بهانه طرح نام می‌آورد! سوال اینجاست که آیا در میان متهمان هم مرزبندی خودی و غیرخودی حاکم است؟

اخبار مرتبط

icon news

چه خبر از روح‌الله زم؟

طبق اعلام سخنگوی قوه قضاییه پرونده آمد نیوز به دلیل حجم بسیار گسترده و اطلاعات زیادی ...

عبدالرضا داوری زندان است / بیشتر بازداشت شدگان اعتراضات آزاد شدند/دشمن تعداد کشته‌شدگان حوادث اخیر را زیاد اعلام می‌کند

غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه امروز اعلام کرد تعداد کمی از دستگیرشدگان حوادث اخ...

چند دانشجو در عفو جدید رهبری آزاد شدند؟

غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه در تازه‌ترین اظهار نظر خود راجب عفو اخیر که به در...

زم اطلاعات خوبی ارائه داد /حسن رعیت بازداشت است

غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه توضیحاتی درباره برخی محکومان از جمله پرونده حسن ر...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news