اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 29 آبان 1398
22 مرداد 1398 22 مرداد 1398
20:28 20:28

اتصال کوتاه جانسون با ترامپ برای خروج از اتحادیه اروپا

نخست‌ وزیر انگلیس با اعزام برخی وزرای خود نزد ترامپ در پی یافتن مسیری کوتاه برای انجام یک توافق تجاری با ایالات متحده است هرچند که آن را دشوار می داند

 

بوریس جانسون توافق تجاری با آمریکا را دشوار دانست

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: بوریس جانسون، نخست‌وزیر انگلیس دستیابی به توافق تجاری با آمریکا را دشوار توصیف کرد.

به گزارش اسپوتنیک، نخست‌وزیر انگلیس گفت با این حال معتقد است لندن می‌تواند به چنین توافقی دست یابد. جانسون با اشاره به خروج انگلیس از اتحادیه اروپا افزود بزرگترین معامله‌ای که لازم است ما انجام دهیم توافق با دوستان و شرکای خود از طریق کانال تجاری است.

مقامات دفتر نخست‌وزیری انگلیس روز دوشنبه اعلام کردند در پی تصمیم خروج از اتحادیه اروپا، جانسون برای سومین بار طی سه هفته گذشته با دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا گفت‌وگو داشته است. مقامات آمریکا و انگلیس در این گفت‌وگوها به بحث درباره سیاست خارجی و موضوعات تجاری پرداختند.

نخست وزیر انگلیس همچنین قرار است اواخر ماه آگوست در نشست سران گروه ۷ در فرانسه شرکت کند و انتظار می‌رود در آنجا مقامات لندن و بروکسل به بحث درباره  برکسیت و آینده توافقات تجاری درماه‌های باقی مانده تا ضرب الاجل ۳۱ اکتبر خواهند پرداخت. نخست وزیر جدید انگلیس روز دوشنبه در خیابان دهم داونینگ با جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا و مقامات ارشد انگلیس دیدار داشت.

پیشتر خبرگزاری فرانسه گزارش داد بوریس جانسون پس از اعزام دومینیک راب و لیز تروس به ترتیب وزیر امور خارجه و وزیر تجارت این کشور به آمریکا درصدد پیدا کردن یک مسیر کوتاه و سریع برای دستیابی به توافق تجاری آزاد با واشنگتن پس از برکسیت است.

عزم جانسون برای خروج انگلیس از اتحادیه اروپا در تاریخ ۳۱ اکتبر، با یا بدون توافق سبب شده است توافق تجاری با دولت ترامپ اهمیت بیشتری برای این کشور پیدا کند. ترامپ که شباهت‌های فکری میان خود و جانسون می‌بیند پیش از این گفته بود پس از برکسیت روابط تجاری انگلیس و آمریکا می‌تواند سه یا چهار برابر آنچه اکنون است، شود و از سوی دیگر جانسون در مقایسه با ترزا می، نخست‌وزیر پیشین انگلیس، علاقه بیشتری به داشتن رابطه نزدیک با آمریکا دارد.

310311

اخبار مرتبط

icon news

مشاور پنس: مکالمه رئیس جمهور با همتای اوکراینی خود غیرمعمول بود!

مشاور معاون اول رئیس جمهوری آمریکا تایید کرد محتوای مکالمه تلفنی ۲۵ ژوئیه دونالد ترام...

نتانیاهو از ترامپ تقدیر کرد

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از دونالد ترامپ بخاطر اصلاح ظلم تاریخی در ...

ترامپ خطاب به رهبر کر ه شمالی: سریع عمل کن!

رئیس جمهوری آمریکا  در توئیتی خطاب به کیم جونگ اون گفت وی باید برای رسیدن به توافق با...

ورود پلیس لندن به فساد حزب جانسون در انتخابات

پلیس لندن در بیانیه‌ای اعلام کرد درباره اتهام فساد و سوء‌استفاده حزب محافطه‌کار در ان...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news