اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 20 آذر 1398
26 مرداد 1398 26 مرداد 1398
09:17 09:17

فلسطینی‌ها خواستار محاکمه وزیر اسرائیلی

سخن از اعمال تغییرات در مسجدالاقصی باعث شده تا  وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی مورد غضب فلسطینی ها قرار بگیرد و آنها خواستار محاکمه وزیر اسرائیلی باشند.

مسجد الاقصی

بعد از اینکه وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی خواهان تغییر اوضاع در مسجد الاقصی شد، فلسطین بر لزوم محاکمه این وزیر تأکید کرد.

به گزارش سلام نو، به نقل از شبکه خبری الجزیره، وزارت خارجه فلسطین خواهان محاکمه گلعاد آردان، وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی شد که تغییر اوضاع کنونی مسجد الاقصی را خواستار شده بود.

این وزارتخانه در بیانیه‌ای اعلام کرد که تمامی راه‌ها را با مشاوران حقوقی برای محاکمه آردان و امثال او به کار می‌گیرد.

فلسطین دولت اسرائیل را مسئول کامل تلاش‌ها برای تغییر اوضاع حقوقی و تاریخی مسجد الاقصی دانست و از طرف‌های عربی و اسلامی خواست به مسئولیت خود برای تحرک سریع در قبال این تلاش‌ها عمل کنند.

گلعاد آردان خواهان تغییر اوضاع کنونی مسجد الاقصی شده و تأکید کرده بود: اوضاع کنونی مسجد ظلمی به یهودیان است. باید اوضاع این مسجد تغییر کند تا یهودیان بتوانند در آنجا عبادت کنند.

اوضاع کنونی از دوره عثمانی بر مسجد الاقصی حاکم بوده است و اداره اوقاف اسلامی مسئولیت این مسجد را که تنها مسلمانان در آنجا نماز می‌خوانند برعهده دارد.

دولت رژیم صهیونیستی مدعی است که به اوضاع کنونی احترام می‌گذارد اما اداره اوقاف اسلامی معتقد است که اسرائیل به اختیارات آن تعدی کرده و به یهودیان اجازه می‌دهد بدون موافقت این اداره به مسجد یورش ببرند.

پلیس رژیم صهیونیستی یکشنبه به شهرک‌نشینان اجازه داد به مسجد الاقصی یورش ببرند. به دنبال این اقدام درگیری‌هایی با نمازگزاران فلسطینی رخ داد. در این درگیری‌ها ۶۱ نمازگزار زخمی شدند./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

یورش شهرک‌نشینان صهیونیستی به مسجدالاقصی

رسانه‌های فلسطینی اعلام کردند شهرک نشینان صهیونیستی به مسجدالاقصی یورش بردند.

اردن سفیر اسرائیل در امان را احضار کرد

در چند روز اخیر که رپیم صهیونیستی چندین بار به مسجدالاقصی بی حرمتی کرده است با واکنش ...

درگیری اسرائیل با فلسطینی‌ها بر سر ورود یهودیان به مسجدالاقصی

همزمانی عید قربان با مراسم مذهبی "تیشا بِآو" یهودیان باعث شده تا حضور یهودیان در مسجد...

جهاد اسلامی: ملت‌ها می‌دانند که فلسطین از بین نخواهد رفت

یکی از رهبران جنبش جهاد اسلامی فلسطین افزود:  ملت ما در طول تاریخ تسلیم نشده و ما اطم...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news