اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 20 آذر 1398
23 مرداد 1398 23 مرداد 1398
09:19 09:19

غلامعلی بسکی، پدر طبیعت ایران از دنیا رفت

غلامعلی بسکی کسی که به او لقب پدر طبیعت ایران را داده اند بامداد امروز پس از دست و پنجه نرم کردن با مشکلات ناشی از یک بیماری سخت از دنیا رفت.

غلامعلی بسکی، پدر طبیعت ایران بعد از تحمل یک دوره بیماری بامداد چهارشنبه فوت کرد.

پدر طبیعت ایران درگذشت + عکس

به گزارش سلام نو، دکتر «غلامعلی بسکی»، پزشک و هوادار محیط زیست ایرانی و موسس بیمارستان بسکی در گنبدکاووس، بامداد چهارشنبه درگذشت.

وی که به دلیل کهولت سن و بیماری ریوی در بیمارستان بستری بود پس از تحمل یک دوره بیماری سخت، بامداد امروز دار فانی را وداع کرد.

دکتر بسکی در چند دهه اخیر فعالیت های گسترده ای را در زمینه حفاظت از طبیعت و محیط زیست انجام داد و به پدر طبیعت ایران معروف است. وی همچنین بنیاد جهانی دکتر بسکی را با عنوان مکتب حرمت حیات با هدف حفظ محیط زیست راه اندازی کرد.

پزشک و فعال محیط زیست بسیاری از اموال خود را صرف امور خیریه کرده بود.

تاسیس بیمارستان و زایشگاه دکتر بسکی، تاسیس مدرسه تیزهوشان و همچنین خانه ریاضی استان گلستان و سرای گاندی (تیزهوشان فقیر در روستاها) و وقف چندین باب منزل مسکونی در مشهد از جمله فعالیت های دکتر بسکی است.

گفتنی است مراسم تشییع پیکر وی روز جمعه ٢۵ مردادماه راس ساعت ١۴ از بیمارستان دکتر بسکی شروع و ساعت ١۵:٣٠ پس از اقامه نماز در آرامگاه ابدی خویش، در روستای تنگراه به خاک سپرده خواهد شد./رکنا

دیدگاه خود را بنویسید

icon news