اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 18 خرداد 1399
23 مرداد 1398 23 مرداد 1398
10:07 10:07

دریاچه ارومیه پول می‌خواهد!

دریاچه ارومیه این روزها چشم انتظار تزریق اعتبار است تا بلکه بتواند کمی شرایطش را بهبود ببخشد. افزایش ۱۰۲ سانتی متری تراز دریاچه ارومیه در قیاس با سال گذشته نشان از آن دارد که می توان به آینده این دریاچه در صورت رسیدگی بیشتر امید داشت.

دریاچه ارومیه

‌مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی از افزایش ۱۰۲ سانتی متری تراز دریاچه ارومیه نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

به گزارش سلام نو، فرهاد سرخوش  افزود: تراز فعلی دریاچه ارومیه ۱۲۷۱.۴۸ است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰۲ سانتی متر و نسبت به میانگین دراز مدت 315 سانتی متر کاهش یافته است.

وی وسعت دریاچه ارومیه را ۲ هزار و ۹۵۱ کیلومتر مربع عنوان کرد و افزود: وسعت پهنه آبی دریاچه ارومیه نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۹۹۸ کیلومترمربع افزایش داشته است.

مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی با اشاره به حجم فعلی آب دریاچه تصریح کرد: حجم فعلی آب دریاچه ارومیه ۳ میلیارد و ۹۶۰ میلیون متر مکعب است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲ میلیارد و ۵۵۰ میلیون مترمکعب افزایش را نشان می‌دهد.

سرخوش با بیان اینکه رها سازی آب از پشت سد به دلیل گرمای هوا و فصل کشاورزی فعلا متوقف شده و رهاسازی از آبان ماه آغاز می شود، افزود: طی سال آبی ۹۷_ ۹۸،  ۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون متر مکعب آب از طریق سدها و روان آب ها به دریاچه ارومیه رهاسازی شد که از این میزان ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون متر مکعب از سمت سدها وارد دریاچه شده است.

وی با بیان اینکه سال گذشته ۵۰۰ میلیارد تومان از طریق ماده 10 و 12 به دریاچه ارومیه اعتبار ابلاغ و ۱۰۰ درصد آن تخصیص یافته است، افزود: از اعتبارات سال ۹۸ هنوز مبلغی ابلاغ نشده است./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

بازگشت امید در دریاچه ارومیه

دریاچه ارومیه در حال بازگشت به روزهای خوب خود است و بسیاری از علاقه مندان به طبیعت ام...

بازگشت حیات و زندگی دوباره به دریاچه ارومیه/تصاویر

در پی بارندگی های اخیر و پس از مدت ها زندگی و حیات دوباره به دریاچه ارومیه بازگشته اس...

حال دریاچه ارومیه از همیشه بهتر است

به نظر می رسد اقدامات ضربتی دولت برای احیای دریاچه در طی سالهای اخیر ازیک سو و روی خو...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news