اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 29 دی 1398
22 مرداد 1398 22 مرداد 1398
18:06 18:06

درمان های خانگی میخچه با جوش شیرین و زردچوبه

میخچه یکی از مشکلاتی است که هنگامی که به وجود می آید دردناک و آزار دهنده است. برای برطرف شدن میخچه می توان از درمان های خانگی استفاده کرد که به دو مورد از آن ها می پردازیم.

درمان میخچه با جوش شیرین

جوش شیرین یکی از لایه بردارهای طبیعی است که با استفاده از آن می توان پوست مرده میخچه را ازبین برد.

جوش شیرین خاصیت دیگری دارد که ضد قارچ است و خواص ضد باکتریایی آن می تواند باعث پیشگیری از عفونت شود.

برای استفاده از جوش شیرین برای درمان میخچه می توان دو تا سه قاشق غذاخوری جوش شیرین را با مقداری آب گرم مخلوط کنید و پس از آن، پای خود را به مدت ده تا پانزده دقیقه درون این محلول قرار دهید و سپس با استفاده از سنگ پا قسمتی را که میخچه دارد را به آرامی ماساژ دهید تا پوست مرده ازبین برود.

یکی دیگر از روش ها برای ازبین بردن میخچه این است که یک قاشق چای خوری جوش شیرین را با آب لیمو و مقدار کمی آب مخلوط کنید و خمیر را بر روی قسمتی که دچار میخچه شده است قرار دهید و سپس پانسمان کنید و پس از این که شب تا صبح بر روی قسمتی که میخچه بر روی آن است قرار دادید آن را به خوبی بشویید و با استفاده از سنگ پا لایه برداری کنید.

درمان میخچه با زردچوبه

زردچوبه یکی‌ دیگر از درمان کننده های طبیعی و مفید برای درمان میخچه است. زردچوبه ماهیت ضد التهابی دارد که باعث تسکین و کاهش درد می شود.

برای استفاده از زردچوبه باید یک قاشق چایخوری زردچوبه را با مقدار کمی عسل مخلوط کنید و خمیر را بر روی قسمتی که دچار میخچه شده است قرار دهید و پس از این که خشک شد آن را به خوبی و آرامی بشویید. برای درمان میخچه می توانید این کار را یک هفته حداقل دو یا سه بار در روز انجام دهید تا میخچه درمان شود.

اخبار مرتبط

icon news

میخچه و روش های درمان آن

میخچه و یا پینه پا یکی از مشکلات پا است که می تواند راه رفتن فرد مبتلا را برای مدتی ب...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news