اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 24 آذر 1398
23 مرداد 1398 23 مرداد 1398
08:18 08:18

هر مردی باید این 5 اشتباه را در مورد انتخاب استایل خود بداند

گاهی تفکرات کهنه به فرهنگ یا دانش عمومی تبدیل می شوند. البته باید این تفکرات مورد توجه قرار گیرند تا از مشکلات انتخاب سبک و تصمیمات نادرست برای خرید جلوگیری شود. از بین بردن این تصورات اشتباه برای افراد تازه وارد در حوزه لباس مردانه مفید است. به بیان دیگر هرگز نباید کورکورانه تفکرات قدیمی را به عنوان دانش پذیرفت بلکه باید نگاهی عمیق به این موضوع داشت زیرا حتی با بیان آشکار ترین نقص ها و دلایل نمی‌توان باور عموم جامعه را نسبت به آن تغییر داد.

در اینجا پنج مورد از این باورها و تفکرات قدیمی اشتباه بیان شده است.

کت و شلوار مشکی به عنوان اولین و بهترین انتخاب است زیرا با هر چیزی ست می‌شود!

یک کت و شلوار مشکی اولین گزینه برای یک خرید خوب نیست. زیرا تنوع رنگ و مناسبت محدودی دارد. یک کت و شلوار مشکی با دو مناسبت مرتبط است. مراسم تشییع جنازه یا مراسم رسمی. در حالت اول یک کت و شلوار مناسب محسوب می‌شود ولی در حالت دوم نوعی لباس تلقی می‌شود که هنگام صرف چای یا سیگار کشیدن می توان پوشید. بنابراین این نوع تفکر اشتباه را فراموش کنید در عوض یک کت و شلوار آبی یا خاکستری تیره انتخاب کنید.

فقط خرید جوراب های خاکستری و سیاه!

فقط جوراب های خاکستری و سیاه نپوشید بلکه سعی کنید جورابتان با شلوارتان هماهنگ باشد. امروزه مردان دریافته اند که خلاقیت در انتخاب جوراب می تواند در بهبود ظاهر بسیار موثر باشد. هماهنگی رنگ جوراب با رنگ پیراهن، یقه یا جیب می تواند نتایج خلاقانه، بدون ریسک و کم هزینه برای شما به ارمغان بیاورد.

کت های چهار دکمه مناسب افراد بالغ و مسن

کت های چهار دکمه، کت هایی که در دو طرف دکمه دارند شما را پیرتر نشان می‌دهند. این نوع از کت و شلوار ها بر اساس دیدگاه های قدیمی مناسب برای افراد بالغ و مسن است. این نوع تفکر از دهه ۱۹۸۰ به یادگار مانده است کسانی که به طور مرتب این نوع لباس مجلسی را می پوشند به شما خواهند گفت این نوع کت و شلوارها ظرافت کم تری به همراه دارند. خواه شما ۲۰ سال سن داشته باشید یا چهار برابر این سن ولی تنها مشکلی که وجود دارد این است که یک کت و شلوار چهار دکمه باید به خوبی برش داده شود.

کت و شلوار چهار دکمه متوسط تقریبا بدتر از یک کت و شلوار تک دکمه متوسط خواهد بود. با این حال در بازار امروز پیدا کردن یک برش مناسب برای کت های چهار دکمه ای به طور فزاینده ای آسان تر شده است. بنابراین اگر تصمیم گرفته اید برای بهبود سبک و ظرافت شخصی خود کار کنید خرید کت و شلوارهای 6×1 یا 6 ×2 یک نوع جنایت در ظاهر شما محسوب خواهد شد.

کار روی سوراخ دکمه‌های سرآستین  دارای علائم قابل توجهی هستند که نشان می دهند یک کت و شلوار دست ساز است. متخصصان بازاریابی با بازگشت به سبک کلاسیک به دنبال جزئیاتی هستند که از خیاطی سنتی پیروی می کنند؛ تا بتوانند لباس های صنعتی خود را دست دوز تر جلوه دهند. یکی از این جزئیات دکمه های روی آستین کت است بر اساس شواهد تاریخی این نوع جزئیات در کت آقایان کاملا غیر اختیاری بوده و باعث می شده آقایان بدون نیاز به درآوردن کت تنها با بالا بردن آستین بتوانند دست های خود را بشویند. البته ساخت چنین دکمه هایی کار و زمان و هزینه بیشتری احتیاج دارد.

تا همین اواخر تعداد کمی از مردان حتی فکر  می‌کردند که چرا دکمه های آستین فقط زینتی هستند با این حال امروز تعداد زیادی از مردان می خواهند این دکمه های زینتی را عملیاتی کنند تا بتوانند راحت تر آستین خود را بچرخانند یا بالا ببرند. حتی تا حدی باز کردن دکمه را نوعی سبک تلقی می کنند که باعث می شود شیک تر به نظر برسند.

مطابقت کراوات با جیب

مطابقت کراوات با جیب یا حاشیه جیب بسیار جذاب خواهد بود این یک عمل فاجعه‌بار محسوب می شود علیرغم اینکه به نظر کاملا آسان میرسد ولی تطبیق دستمال و کراوات مستقیماً حس خوشایندی را منتقل نمی کند. باید با عدم تعادل و یک ظاهر طبیعی ارتباط برقرار کنید و از تلاش‌های بیهوده برای ظریف جلوه دادن خودداری کنید.

شما نمی خواهید مردم به شما نگاه کنند و بگویند چقدر در مقابل آینه برای آماده شدن خود وقت گذاشته اید؟ از تطبیق مربع یا حاشیه جیب با کروات خود پرهیز کنید. هر چند امروزه باز هم این نوع تطبیق، به خصوص در وب سایت های عروسی تبلیغ می شود یک سیاستمدار مشهور فرانسوی می گویدهرچیزی اگر بدون گفتن پیش برود بهتر بیان میشود.

اخبار مرتبط

icon news

من این پاییز چه بپوشم؟

با ورود به روزهای پاییزی که کوتاه تر و شب ها تاریک تر، طولانی ترو سردتر می شوند، چه ل...

کت و شلوار شما با دیگران حرف می زند

کت و شلوار یکی از مناسب ترین آیتم ها در کمد لباس آقایان است تا بتواند آنها را در کار ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news