اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

شنبه
شنبه 26 مرداد 1398
23 مرداد 1398 23 مرداد 1398
11:24 11:24
بختیار پاسخ داد:

احیای دوباره کارت سوخت واقعا نتیجه‌ای دارد؟

علی بختیار، عضو ناظر مجلس در شورای عالی انرژی با اشاره به فواید احیای دوباره کارت سوخت منفعت های حاصل از این طرح را تشریح کرد.

کارت سوخت قاچاق

عضو ناظر مجلس در شورای عالی انرژی با تاکید بر اینکه هدف از احیای کارت های سوخت نظارت و کنترل قاچاق سوخت است، گفت: کارت سوخت هوشمند یک ابزار نظارت خوبی است که از لحاظ سخت‌افزاری و نرم افزاری یک سامانه جامع و کامل است و می‌تواند نقش موثری در جلوگیری از قاچاق سوخت داشته باشد.

علی بختیار در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به آغاز سوخت گیری با استفاده از کارت سوخت بیان کرد: اکنون جایگاه های سوخت آمادگی لازم را برای سوخت گیری از طریق کارت سوخت دارند. تا زمانی که همه مردم کارت سوخت خود را دریافت کنند می توانند از طریق کارت های موجود در جایگاه ها سوخت گیری داشته باشند.

وی در ادامه اظهار کرد: هدف از احیای کارت سوخت نظارت و کنترل قاچاق سوخت است. مسئولان کشور علاوه بر مدیریت قیمت سوخت وظیفه دارند در مقابل قاچاق سوخت بایستند.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: اینکه حجم زیادی از گازوئیل و بنزین از کشور قاچاق می شود یک ضعف بزرگی است و باید با استفاده از تکنولوژی های نوین و ابزارهای روز دنیا جلوی آن را بگیریم. کارت سوخت هوشمند یک ابزار نظارت خوبی است که از لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری یک سامانه جامع و کامل است و می‌تواند نقش موثری در جلوگیری از قاچاق سوخت داشته باشد.

بختیار در ادامه تاکید کرد: مجلس در جلسه غیر علنی ضمن مخالفت با افزایش قیمت سوخت و سهمیه بندی بنزین، استفاده از کارت هوشمند سوخت برای سوخت گیری را تصویب کرد. خوشبختانه برحسب اطلاعاتی که ما داریم تاکنون در سوخت گیری از طریق کارت سوخت مشکل خاصی برای مردم وجود ندارد و به روال عادی کار در حال انجام است.

اخبار مرتبط

icon news

فرهنگ سازی مصرف مهم ترین مزیت کارت سوخت است

ابتدا رصد، سپس پایش و در نهایت فرهنگ سازی مصرف سوخت مهم ترین مزیتی است که برای کارت س...

مراحل تحویل کارت سوخت از پست

راهکارهایی ارایه شده است برای متقاضیانی که موفق به دریافت کارت سوخت وسیله نقلیه خود ن...

پیگیر کارت بنزین از پست باشید / رمز کارت‌های سوخت امروز می‌سوزد

در اطلاعیه ای جدید شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران نحوه ثبت نام، استفاده و بازیاب...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news