اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 25 آذر 1398
23 مرداد 1398 23 مرداد 1398
12:24 12:24

ورود به گوگل با اثر انگشت

بر اساس آخرین اخبار منتشر شده دنیای علم و فناوری برخی کاربران در آینده ای نه چندان دور می توانند با اثر انگشتوارد برخی سرویس های گوگل شوند.

1

گزارش‌ها حاکی است که کاربران در ماه‌های آینده احتمالا قادر خواهند بود از طریق اثرانگشت خود وارد برخی از سرویس‌های گوگل شوند.

به گزارش سلام نو، با توجه به محبوبیت حسگر اثر انگشت در سرویس‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری مختلف، به نظر می‌رسد که تعداد زیادی از غول‌های تکنولوژی در جهان از جمله گوگل سعی دارند که از این فناوری به منظور ارتقای سطح امنیت سایبری و حفاظت از حریم خصوصی کاربران خود بهره ببرند و از طرفی دست هکرها و مجرمان سایبری به اطلاعات شخصی کاربران را نیز کوتاه کنند.

حالا اخبار و گزارش‌های منتشر شده در منابع خبری مختلف نظیر وب سایت mobile ID world نشان می‌دهد که کاربران در آینده‌ای نزدیک دیگر لازم نیست رمز عبور خود را وارد کنند تا بتوانند به سرویس‌های مختلف موردنظر خود وارد شوند بلکه تنها کافیست اثرانگشت خود را بر روی گوشی و دستگاه الکترونیکی موردنظر گذاشته و سپس از خدمات سرویس مذکور بهره‌مند شوند.

به عقیده کارشناسان این کار که به علت ملال‌آور بودن فرایند حفظ و استفاده از رمزعبور که احتمال هک کردن آن همواره وجود داشته، توسط گوگل انجام شده است، احتمالا در ماه‌های آینده و اوایل سال ۲۰۲۰ میلادی مورد استفاده کاربران قرار خواهد گرفت.

حسگرهای بیومتریک در سال‌های اخیر کاربردهای زیادی در عرصه‌های مختلف داشته که از جمله مهم‌ترین آن می‌توان به درگاههای ورودی فرودگاههای بین المللی و چک‌کردن گذرنامه و کارت پرواز،   حساب های کاربری در اپلیکیشن‌های پیام‌رسان و شبکه‌های اجتماعی و بسیاری دیگر از سرویس‌های توسعه داده شده توسط غول‌های تکنولوژی به منظور ورود به حریم خصوصی کاربران اشاره کرد./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

این سازندگام موبایل اندروید 10 را منتشر می کنند

شرکت اچ ام دی گلوبال نوکیا نخستین شرکتی بود که آپدیت اندروید ۱۰ را برای گوشی نوکیا ۸....

اندروید ۱۰ در گوشی‌های گوگل فاجعه به بار آورد

 به‌روزرسانی اندروید ۱۰ در گوشی‌های هوشمند گوگل باعث بروز مشکلات اساسی شده است. آماره...

اشتباهی که برای بیل گیتس گران تمام شد

اجازه دادن بیل گیتس برای توسعه اندروید توسط گوگل بزرگترین اشتباه بیل گیتس بوده است که...

طلاق‌های عجیب و گران تاریخ

طلاق‌های میلیاردرهای جهان از آنجا که می تواند ثروت زیادی را برای یکی از زوجین به باد ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news