اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 19 فروردین 1399
23 مرداد 1398 23 مرداد 1398
12:57 12:57
محمد عطریانفر در گفت‌و‌گو با سلام نو:

خاتمی در غیاب هاشمی تکیه‌گاه جامعه است / هیچ حزبی از کارگزاران به خاتمی نزدیک‌تر نیست+فیلم

حضرت آقای خاتمی به خصوص در غیاب آقای هاشمی تکیه‌گاه ما و تکیه جامعه روشن ضمیر و جامه مدرن شهری است که باید از آن صیانت شود و امکان نقش آفرینی ایشان مهیا شود و شرایط به گونه‌ای پیش برود که سهم نقش آفرینی ایشان روز به روز بیشتر افزایش یابد.

سلام نو سرویس سیاسی : حرف‌های اخیر غلامحسین کرباسچی ، دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی درباره نقش سید محمد خاتمی محل بحث‌های بسیاری شده. برخی جریان‌ها نوشتند که کارگزاران از اصلاحات خارج شده و برخی دیگر گفتند که کرباسچی دنبال رهبری جدید برای اصلاحات است.

اما آن‌چنان که محمد قوچانی و خود کرباسچی گفتند سخنان کرباسچی "دعوت خاتمی به رهبری اصلاحات" بود نه عبور از رهبری خاتمی یا عبور از اصلاحات!

بیشتر بخوانید : کرباسچی: آقای خاتمی انگیزه رهبری اصلاحات را ندارد

محمد قوچانی، سردبیر ارگان رسمی حزب کارگزاران و عضو شورای مرکزی این حزب درباره حر‌‎ف‌های کرباسچی به ایرنا گفت: موضوعی که کرباسچی بیان کرد تلاش و رایزنی به رهبری و محوریت رئیس دولت اصلاحات، برای بازسازی و نوسازی جبهه اصلاحات است. معنی این سخنان اصولا نمی تواند عبور از رئیس دولت اصلاحات باشد چون همچنان محوریت این تلاش ها وی هست.

قوچانی معتقد است حرف‌های کرباسچی اتفاقا دعوت از خاتمی برای پذیرش رهبری اصلاحات به صورت رسمی است و می‌افزاید: وی در همین مصاحبه عنوان می کنند که یکی از شروط رهبری حل و فصل منازعه در درون جبهه اصلاحات است و  مرجع داوری در هر گونه تحول و تصمیم یا دعوا و اختلاف نظر رهبری اصلاحات است.

خاتمی در غیاب هاشمی تکیه گاه ما و جامعه است

محمدعطریانفر ، عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی در گفت‌وگویی که با سلام‌نو داشت با اشاره به خدمات موثر خاتمی تاکید داشت که هیچ حزبی به اندازه کارگزاران به خاتمی نزدیکی فکری و مدیریتی ندارد.

وی با اشاره به آشنایی خود با خاتمی می‌گوید: آقای خاتمی شخصیت برجسته عرصه فرهنگ و سیاست است که من در سال 59 و پس از ورود ایشان به موسسه کیهان در آنجا به ایشان پیوستم. با توجه به این من شخصا از نظر مدیریتی به آقای هاشمی نزدیکی بیشتری دارم ولی از نظر فرهنگی، روحی و معنوی با آقای خاتمی در هم تنیدگی خاصی دارم. به باور من اگر هشت سال مدیریت ایشان در دوره اصلاحات بیش و بهتر از دوره سازندگی نباشد حتما کم‌تر از آن دوره نیست.

این فعال سیاسی با اشاره نقش پررنگ خاتمی در هدایت جامعه می‌گوید: حضرت آقای خاتمی به خصوص در غیاب آقای هاشمی تکیه‌گاه ما و تکیه جامعه روشن ضمیر و جامه مدرن شهری است که باید از آن صیانت شود و امکان نقش آفرینی ایشان مهیا شود و شرایط به گونه‌ای پیش برود که سهم نقش آفرینی ایشان روز به روز بیشتر افزایش یابد.

هیچ حزبی از نظر فکر سیاسی و فرهنگی از کارگزاران به خاتمی نزدیک‌تر نیست

عطریانفر درباره نسبت حزب کارگزاران سازندگی با محمد خاتمی می‌گوید: ظاهرا این طور به نظر می‌رسد که حزب کارگزاران نسبت تشکیلاتی با آقای خاتمی ندارد در حالی که حزب مشارکت یا همان اتحاد ملت با ایشان نسبت تشکیلاتی دارد ولی به باور من واقعیت این است که از منظر محتوا، مضمون، فرآیند و مدیریت هیچ حزبی از کارگزاران سازندگی به آقای خاتمی نزدیک‌تر نیست و کارگزاران نزدیک‌ترین تناسب فکری سیاسی و اندیشه فرهنگی را با ایشان دارد.

وی با اشاره به ریشه‌های این نزدیکی فکری می‌گوید: آقای خاتمی پرورده در ظرفیت‌های دوره سازندگی و از مولفه‌های موثر دولت آقای هاشمی بود و در آن فضا تنفس کرده بود. در کنار این ایشان متکی به ظرفیت‌های حزب کارگزاران که در سال 73 شکل گرفت امید بست که می‌تواند در رقابت انتخابات ریاست جمهوری شرکت کند و ما تا لحظه آخر پشتیبان آقای خاتمی بودیم و ایشان هم در جریان پیروزی خود در انتخابات سال 76 هیچ جریانی را موثرتر از دوستانش در کارگزاران نمی‌داند.

فیلم این بخش از صحبت‌های عطریانفر را در ادامه مشاهده می‌کنید. مشروح این گفت‌وگو به زودی در سلام نو منتشر می‌شود.

اخبار مرتبط

icon news

اعتراض یاران احمدی نژاد به سانسور اسم او ، مشایی و خاتمی در بازپخش سریال یوسف پیامبر+فیلم

در بازپخش سریال یوسف پیامبر از شبکه قرآن نام دو رئیس جمهور قبلی و اسفندیار رحیم مشایی...

حسن روحانی؛ رئیس جمهوری که به هیچ یک از وعده‌هایش وفادار نماند

روحانی در همین دو هفته گذشته، اگر نگوییم سیاستگذار و تصمیم‌گیر، حداقل مجری سه تصمیم ب...

کاش از عارف در جایی به غیر از مجلس استفاده می‌کردیم/خاتمی هم‌چنان پرچمدار اصلاحات است/ احمدی‌نژاد صلاحیت دولت‌مردی نداشت

محمد عطریانفر، عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی و از چهره‌های اصلی ارگان خبری ای...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news