اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 20 آذر 1398
23 مرداد 1398 23 مرداد 1398
16:08 16:08

تشخیص چهره آمازون ترس را هم می‌فهمد

فناوری تشخیص چهره آمازون حالا توان تشخیص ترس را هم دارد. آمازون سعی دارد رقبای خود نظیر مایکروسافت، افکتیوا و کایروس را از پیش رو بردارد.

فناوری تشخیص چهره

شرکت آمازون اخیرا اعلام کرده در نرم‌افزار جنجالی تشخیص چهره خود موسوم به "رکوگنیشن"(Rekognition) تغییراتی اعمال کرده و بنابر این نرم افزار اکنون می‌تواند احساس ترس را نیز از روی چهره افراد شناسایی کند.

به گزارش سلام نو و به نقل از سی.ان.بی.سی، فناوری تشخیص چهره آمازون که "رکوگنیشن"(Rekognition) نام دارد، در سال ۲۰۱۶ رونمایی شد. نرم‌افزار رکوگنیشن، به شناسایی افراد مورد نظر در میان مجموعه‌ای از میلیون‌ها چهره کمک می‌کند.

نرم افزار رکوگنیشن یکی از سرویس‌های متعدد ابری "خدمات وب آمازون"(AWS) است که برای توسعه دهندگان در دسترس است. این نرم افزار که تاکنون قادر به تجزیه و تحلیل چهره و تحلیل احساساتی مانند شادی، ناراحتی، عصبانیت، شگفت زدگی، انزجار، آرامش و سردرگمی از چهره افراد بود اکنون با تغییرات و توسعه قادر به تشخیص احساس ترس در افراد نیز است. این نرم افزار از هوش مصنوعی برای یادگیری و پردازش داده‌ها استفاده می‌کند.

این غول فناوری اعلام کرد علاوه بر اعمال تغییراتی در بخش پردازش این نرم افزار، اکنون دقت و عملکرد این نرم افزار در قابلیت‌های تحلیل چهره مانند شناسایی جنسیت، احساسات و رده سنی نیز بهبود یافته است.

قابل ذکر است آمازون تنها شرکت فعال در زمینه توسعه فناوری تشخیص چهره نیست و شرکت‌های دیگری ازجمله "مایکروسافت"(Microsoft)، "افکتیوا"(Affectiva) و "کایروس"(Kairos) از رقبای آن در این زمینه به شما می‌روند./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

مکالمه پزشک و بیمار ضبط می شود

"رونویس‌بردار پزشکی آمازون" یک نرم‌افزاز هوش مصنوعی توسعه داده است که مکالمه میان پزش...

این ربات انسان ها را تحقیر می کند!+عکس

پژوهشگران "دانشگاه کارنگی ملون" موفق به ابداع رباتی شده اند که می تواند انسان ها را ت...

اپلیکیشنی که وضعیت سلامت روان انسان را پیگیری می کند

پژوهشگران آمریکایی موفق به ابداع یک سیستم مبتی بر هوش مصنوعی شده اند که به بررسی وضعی...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news