اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 25 آذر 1398
23 مرداد 1398 23 مرداد 1398
16:35 16:35

رونمایی از سردیس عزت‌الله انتظامی

سید حمید موسوی شهردار منطقه یک تهران خبر از رونمایی سردیس مرحوم عزت الله انتظامی داد. این امید می رود سردیس مرحوم انتظامی سرنوشت سردیس جمشید مشایخی را پیدا نکند.

سردیس عزت‌الله انتظامی رونمایی می‌شود

به گزارش سلام نو، سید حمید موسوی شهردار منطقه یک تهران با حضور در خانه موزه استاد انتظامی درباره روند اجرای کار مرمت و بازسازی این خانه موزه اظهار داشت: تغییرات و فضاسازی مجدد این مجموعه بر اساس طرح محتوایی، به منظور جابه‌جایی و جانمایی وسایل استاد انتظامی که توسط فرزندش مجید انتظامی صورت گرفت، انجام شد.

شهردار منطقه یک اضافه کرد: براساس طرح محتوایی، اصلاحات لازم در ساختار ایجاد یک موزه انجام و بخش‌هایی مرمت و بخش‌های دیگر نیز بازسازی شد تا بتواند مجموعه ای غنی از زندگینامه استاد انتظامی را به علاقمندان ارایه کند.

وی با اشاره به پایان‌ کار مرمت و بازسازی این خانه گفت: با هدف تجلیل از مقام این هنرمند بزرگ  مراسم بزرگداشت استاد انتظامی شنبه 26 مرداد از ساعت 17:30 در موزه سینمای باغ فردوس برگزار می‌شود.

موسوی افزود: مراسم رونمایی از سردیس و تابلوی دیوار کوب خیابان استاد عزت الله انتظامی نیز قبل از برپایی مراسم بزرگداشت، با حضور هنرمندان و هنر دوستان در خیابان شهید پورابتهاج در منطقه یک تهران  انجام می شود.

وی تصریح کرد: بازدید از مراحل مرمت و بازسازی خانه موزه استاد انتظامی در ناحیه 8 این منطقه و خیابان شهیدان احمدی نیز از دیگر برنامه هایی است که در این روز انجام می‌شود.

شهردار منطقه یک تهران خاطرنشان کرد: این آیین با مشارکت کارگروه مشاهیر شورای اسلامی شهر تهران، شهرداری منطقه یک، معاونت امور اجتماعی و فرهنگی و سازمان زیباسازی شهرداری تهران، موزه سینما، خانه سینما، خانه تئاتر، موزه عزت الله انتظامی و با حضور اهالی فرهنگ و هنر، اعضای شورای شهر و مدیران شهری برگزار خواهد شد./فارس

اخبار مرتبط

icon news

ناگفته‌های انتظامی درباره فیلم «گاو»

عزت‌الله انتظامی بازیگر پیشکسوت و بنام کشورمان که در فیلم به یادماندنی گاو حضوری هنرم...

خانه موزه «انتظامی» به میراث فرهنگی پیوست

شکرخدا گودرزی مدیرعامل خانه موزه انتظامی اعلام کرد: با تلاش‌های صورت گرفته و بازسازیو...

تابلو نام خیابان و سردیس استاد انتظامی رونمایی شد + عکس

عزت‌الله انتظامی بازیگر پیشکسوت و محبوب سینمای ایران در چنین روزی سال گذشته از دنیا ر...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news