اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 25 آذر 1398
23 مرداد 1398 23 مرداد 1398
17:06 17:06

تب کریمه کنگو جان یک ایرانی را گرفت!

یک مسئول دانشگاه علوم پزشکی خبر داد که ده مورد مبتلا به تب کریمه کنگو یکی از استانهای کشور یافت شده است که تاکنون یک نفر از آنان فوت کرده است

مرگ تلخ یک اردبیلی  بخاطر تب کریمه کنگو

به گزارش سلام نو، بابک نخستین اظهار داشت: تاکنون در سطح استان اردبیل 10 مورد ابتلا به بیماری تب کریمه کنگو شناسایی شده و خدمات درمانی مورد نیاز به این افراد ارائه می‌شود تا بتوانند بهبودی خود را به دست آورند.

وی بیان کرد: از افراد مبتلا به این بیماری در استان یک نفر به دلیل تاخیر در مراجعه به مراکز درمانی جان باخت و مداوای سایر افراد مبتلا در حال انجام است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل با اشاره به راه‌های انتقال این بیماری به انسان گفت: تب کریمه کنگو از طریق گوشت به بدن انسان منتقل می‌شود که برای نخستین بار این بیماری در استان در سال 95 مشاهده شده است.

وی علت این بیماری را نوعی کنه بر اثر گزش دام دانست و تصریح کرد: برای جلوگیری از انتقال این بیماری باید بعد از ذبح دام، گوشت به مدت 24 ساعت در یخچال نگهداری شده و سپس مصرف شود تا این بیماری از دام به انسان منتقل نشود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل با اشاره به علائم ابتلا به بیماری تب کریمه کنگو افزود: تب، شکم درد، اسهال، خونریزی و لخته شدن رگ‌ها از جمله علائم و نشانه‌های این بیماری به شمار می‌رود که انتظار می‌رود مردم در صورت داشتن این نشانه‌ها به مراکز درمانی مراجعه کنند./ رکنا

اخبار مرتبط

icon news

هشدار جدی در مورد تب کریمه کنگو ؛ 10 ایرانی با تب کریمه کنگو جان باختند

کریم امیری معاون بهداشت سازمان دامپزشکی  در مورد 14 استان درگیر  تب کریمه کنگو اعلام...

تائید مرگ یک مرد گیلانی بر اثر تب کریمه کنگو

یک فروشنده دام در گیلان به علت ابتلا به بیماری تب کریمه کنگو جان خود را از دست داد.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news