اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 25 آذر 1398
23 مرداد 1398 23 مرداد 1398
18:23 18:23
بازهم من‌وتو رسوا شد؛

تانک‌ سپاه آتش گرفت یا تانک روسها؟ + فیلم

عوامل تلویزیون من و تو فیلمی را پخش کرده اند که مدعی شده اند در مسابقات نظامی روسیه تانک سپاه آتش گرفته است در حالی که تانک متعلق به ارتر روسیه بوده است!

حجم ویدیو: 8.89M | مدت زمان ویدیو: 00:01:23

به گزارش سلام نو، به تازگی ویدئویی از مسابقات بین المللی نظامی روسیه در خط خبری شبکه من‌وتو قرار گرفت که در آن، فرد گوینده با هدف تضعیف سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ماجرای آتش گرفتن تانکی که نیروهای نظامی کشورمان با آن در این مسابقه شرکت کردند را بدون بیان صحیح و درست مسئله، به سپاه نسبت داد و عوامل این شبکه همچون بسیاری از موارد مشابه، باز هم به وارونه جلوه دادن موضوع پرداختند.

اما حقیقت ماجرا چیست؟

در جریان رقابت بیاتلون تانک، به جز چینی‌ها که تانک‌های نوع ۹۶ خودشان را به روسیه منتقل کردند و در رقابت با این تانک‌ها حضور داشتند، سایر کشورها از جمله روسیهِ میزبان، از تانک‌های تی ۷۲ بی ۳ استفاده کردند.

تمامی تانک‌های تحویلی به تیم‌ها، در حقیقت از موجودی ارتش روسیه هستند و تانک‌های مورد استفاده توسط یگان‌های ارتش روسیه هستند و نقص فنی تانک پیش از رقابت که متوجه کشور میزبان است.

همچنین امیر سرتیپ دوم سیدکمال پیمبری رئیس اداره ورزش و آمادگی جسمانی نیروهای مسلح در این خصوص گفت: در واقع کشور‌های میزبان موظف به تامین تجهیزات مورد نیاز تیم‌های شرکت در این مسابقات هستند و هر یک از کشور‌های شرکت‌کننده دو تانک در اختیار دارند و برای حوادث احتمالی هم یک تانک ذخیره پیش بینی شده است، هنگامی که برای کشوری مشکلی به وجود آید، در صورت تشخیص داوران، اگر اشکال فنی از تجهیزات بوده باشد، زمان بخش مورد نظر را برای تیم شرکت کننده محفوظ نگه می‌دارند و آن تیم می‌تواند با استفاده از وسیله ذخیره، زمان جدید برای خود را به ثبت برساند، این روش برای تیم اعزامی از سپاه پاسداران نیز انجام و نتیجه جدید محسوب شد./ باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاه خود را بنویسید

icon news