اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 29 دی 1398
23 مرداد 1398 23 مرداد 1398
19:10 19:10

دفاع تمام قد یوفا از انتخاب داور زن برای سوپرجام اروپا

رئیس کمیته داوران یوفا، روبرتو روزتی، در جواب به انتقادات از انتخاب داور زن برای بازی سوپرکاپ اروپا گفت: هم شرایط ذهنی این داور قوی است و هم از لحاظ فیزیکی مشکلی ندارد و می تواند پا به پای مردان بدود

به گزارش سلام نو، دو تیم انگلیسی لیورپول و چلسی امشب در سوپرکاپ فوتبال اروپا برابر هم به میدان خواهند رفت. این دیدار در شهر استانبول برگزار می‌شود.و قضاوت آن بر عهده استفانی فراپار است. این داور با تجربه زن قضاوت فینال جام جهانی زنان را بر عهده داشته است و حالا در یک اتفاق تاریخی قرار است سوپرکاپ اروپا را قضاوت کند.

در حالی که رسانه‌ها از این تصمیم تعجب کرده بودند و به انتقاد از یوفا پرداختند، روبرتو روزتی، رئیس کمیته داوران یوفا از این تصمیم حمایت کرد. او قضاوت یک دیدار از رقابت‌های لیگ فرانسه را بر عهده داشت و نشان داده است توانایی داوری فوتبال مردان را دارد.

یوفا اعلام کرده است این داور تمامی تست‌های فیزیکی لازم برای داوران مرد را به خوبی پشت سر گذاشته است و انتخاب او کاملا درست بوده است و رسانه‌ها نیز صحبتی از جنسیت برای داور این دیدار نکردند.

روزتی همچنین عنوان کرد این داور از نظر ذهنی شرایط قوی دارد و از نظر فیزیکی نیز شباهت زیادی به داوری مردان دارد و به همین خاطر مشکلی برای قضاوت در این دیدار نخواهد داشت.

Image result for STEFANI FRAPAR

فراپار همچنین درباره احساسش از قضاوت در این بازی گفت: خیلی خوشحالم و البته اولین بار نیست قضاوت بازی مردان را بر عهده دارم. فوتبال همان است و فرقی ندارد و فقط نحوه بازی کردن متفاوت است. الان خیلی معروف‌تر از قبل شده‌ام. داوری یکسان است و ترسی از بابت حضور در این دیدار ندارم./ ورزش سه

اخبار مرتبط

icon news

اعلام ترکیب لیورپول و چلسی برای سوپرجام اروپا

ترکیب نفراتی تیم های لیورپول و چلسی انگلیس برای مسابقه سوپرجام اروپا اعلام شد

لیورپول انتظار فتح سوپرجام اروپا را می‌کشد

رابرتسون، ستاره لیورپول در آستانه بازی حساس با چلسی اظهار کرده است این تیم مصمم است ت...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news