اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 20 آذر 1398
24 مرداد 1398 24 مرداد 1398
01:40 01:40

لیورپول با شکست چلسی قهرمان سوپرکاپ اروپا در استانبول شد+فیلم بازی

در حالی که چلسی به دنبال فتح سوپرکاپ بود تا ثابت کند شکست سنگین برابر منچستریونایتد، اتفاقی بوده و لیورپول دنبال کسب یک جام دیگر و بلند کردن لیست افتخارات خود در چند سال اخیر بود در نهایت شاگردان کلوپ دومین شکست تلخ فرانک لمپارد را برای او رقم زدند.

سلام نو - سرویس ورزشی: لیورپول که در فصل نقل و انتقالات فعالیت چندان به جز خرید بازیکنی جوان نداشت فصل را طوفانی شروع کرد و برابر نوریچ به یک پیروزی روحیه بخش 4-1 دست یافت تا در آستانه دیدار برابر چلسی از روحیه خوبی برخوردار باشد. با این وجود با مصدومیت آلیسون بکر با مصدومیت خود سرخ پوشان لیورپول را شوکه کرد، اما در نهایت لیوپول با درخشش دروازه‌بان ذخیره خود قهرمان سوپرکاپ اروپا شد.

در طرف دیگر دیگر چلسی به دنبال فتح سوپرکاپ است تا ثابت بود شکست سنگین برابر منچستریونایتد، اتفاقی بوده و فرانک لمپار آن مربی که باید است. چلسی در پنجره نقل و انتقالات محدودیت و ممنوعیت داشت و بزرگ‌ترین ستاره‌ای که جذب کرد خود فرانک لمپارد بود.

فینال اروپا اما یک نکته داغ و مهیج دیگر هم دارد و آن قضاوت استفانی فراپارت، داور زن 35 ساله فرانسوی است. این نخستین باری است که یک زن همراه با تیم داوری زنانه خود قضاوت یک دیدار سطح اول یوفا را برعهده می‌گیرد و در واقع قضاوت فراپارت در دیدار مهمی چون سوپرکاپ اروپا، نمادی از اعتماد یوفا به داوران زن است و انتظار می‌رود در لیگ قهرمانان این فصل، داوران زن هم قضاوت مسابقات را عهده‌دار باشند. مسئله قابل توجه این است که این بازی از صدا و سیما به شکل زنده پخش شد.

چلسی توانست روی هوشمندی مهاجم خود زودتر به گل برسد و گل این تیم روی پاس تماشایی کریستن پولیسیچ و ضربه دقیق اولیویه ژیرو، مهاجم فرانسوی چلسی در اواخر نیمه اول خلق شد. اما این پایان کار نبود. تنها دقایقی از نیمه اول گذشت تا سادیو مانه روی یک حرکت تماشایی بازی را به تساوی بکشد. بازی به همین منوال پیش رفت تا سادیو مانو در دقایق ابتدایی اولین وقت اضافه توانست با دبل خود لیورپول را پیش بیاندازد. گل مانه اما دوام چندانی نداشت و جورجرینیو پیش از پایان وقت‌های تلف شده نیمه اول از روی نقطه پنالتی بازی را به تساوی کشید تا در نهایت کار به ضربات پنالتی بکشید.

در ضربات پنالتی این لیورپول بود که چلسی را شکست داد تا قهرمان سوپر کاپ اروپا شود.

در ادامه بخش‌های مهم این بازی را مشاهده می‌کنید.

اخبار مرتبط

icon news

یورگن کلوپ در جواب خبرنگار ایرانی چه گفت؟ + ویدئو

یورگن کلوپ سرمربی تیم فوتبال لیورپول در نشست خبری که  بعد از بازی سوپرجام فوتبال اروپ...

برترین گلزنان چلسی+کلیپ

از موفق‌ترین دوران تاریخ باشگاه چلسی قهرمانی در لیگ برتر جزیره در سال‌های ۲۰۰۵، ۲۰۰۶ ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news