اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 05 بهمن 1398
24 مرداد 1398 24 مرداد 1398
11:59 11:59

۲ میلیون گردشگر در قزوین / پربازدیدترین بناها اعلام شدند

از ابتدای سال جاری تا الان  ۲ میلیون و ۷۴۳ هزار نفر از جاذبه‌های گردشگری استان قزوین اعم از تاریخی و طبیعی و به ویژه از دریاچه اوان الموت دیدن کردند.

بازدید بیش از ۲ میلیون نفر از جاذبه‌های گردشگری قزوین/ اعلام پربازدیدترین بناها

به گزارش‌ سلام نو، نادر محمدی معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قزوین روز پنجشنبه با اعلام این خبر افزود: مجموعه دولتخانه صفوی (سردرب عالی قاپو، کاخ چهلستون و ...)، کاروانسرای سعدالسلطنه و قلعه حسن صباح الموت به همراه دریاچه اوان الموت بیشترین میزان بازدیدکنندگان را به خود اختصاص داده اند.

وی اظهار داشت: آستان مقدس امامزاده حسین ابن علی ابن موسی الرضا(ع)، حمام قجر و حسینیه امینی‌ها نیز به لحاظ میزان بازدیدکننده در ردیف های بعدی قرار داشته اند.

این مسئول گفت: بررسی تعداد بلیط‌های به فروش رفته در بناهای دارای بلیط و همچنین گزارش راهنمایان مستقر در بناهای تاریخی و طبیعی ملاک گزارش اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در خصوص تعداد بازدیدکنندگان از حاذبه های گردشگری است.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قزوین در خصوص اینکه چه تعداد از بازدیدکنندگان از جاذبه های گردشگری استان را گردشگران خارج از استان تشکیل می دهند نیز گفت: ابزاری برای تعیین این مساله در اختیار میراث فرهنگی نیست اما به نظر می رسد با توجه به اینکه حجم بازدیدکنندگان هم استانی از جاذبه ها طی سال های گذشته زیاد بوده است، می توان گفت که بیش از ۷۰ درصد بازدیدکنندگان به ویژه از بناهایی چون قلعه الموت، دریاچه اوان و حسینیه امینی ها را گردشگران غیر قزوینی تشکیل داده اند.

استان قزوین دارای ۱۴۱۰ اثر در فهرست آثار ملی است که شامل بناهای تاریخی و طبیعی و آثار ناملموس و معنوی می شود./ایلنا

اخبار مرتبط

icon news

باید دست خود را از جیب مردم خارج کنیم

غلامحسین شیری کاندیدای صندلی شهرداری قزوین تاکید کرد که شهرداری مجری مصوبات شورا است....

ورود معاون رئیس جمهور به قزوین

محمد باقر نوبخت، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور بخاطر بازدید از پ...

سفر وزیر داگستری به قزوین

سید علیرضا آوایی دقایقی پیش وارد استان قزوین شد.

مدیرکل میراث فرهنگی قزوین با وثیقه آزاد شد

محمدعلی حضرتی -مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان قزوین که به اتهام اختل...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news