اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 25 آبان 1398
25 مرداد 1398 25 مرداد 1398
08:58 08:58

نرخ بیکاری در انگلیس افزایش یافت

پس از ثبت چندین کاهش متوالی که نشان می‌داد اشتغال رو به بهبود رفته و مردم شغل دارند حال دوباره  نرخ بیکاری انگلیس  صعودی شده است.

لندن

به گزارش سلام نو، به نقل از تریدینگ اکونومیکس، تا پایان سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹ متوسط نرخ بیکاری انگلیس با ۰.۱ درصد افزایش نسبت به سه ماهه نخست سال به ۳.۹ درصد رسیده است. طی این مدت شمار بیکاران انگلیسی با ۳۱ هزار نفر افزایش به یک میلیون و ۳۲۹ هزار نفر رسیده است تا بدین ترتیب شمار افراد فاقد شغل از رکورد پایین ۴۴ سال اخیر فاصله بگیرد.

از طرف دیگر در سه ماهه دوم سال برای ۱۱۵ هزار نفر اشتغال‌زایی صورت گرفته است تا بدین ترتیب ۳۲ میلیون و ۸۱۱ هزار انگلیسی دارای شغل باشند. با وجود افزایش نرخ بیکاری، رشد دستمزدها در انگلیس به متوسط ۳.۸ درصد رسیده است که از سال ۲۰۰۸ تاکنون بی سابقه بوده است.

متوسط نرخ بیکاری در انگلیس در بازه زمانی ۱۹۷۱ تا ۲۰۱۹ معادل ۶.۹۷ درصد بوده است که بالاترین نرخ بیکاری ثبت شده مربوط به فوریه ۱۹۸۴ با ۱۲ درصد و کمترین نرخ بیکاری ثبت شده مربوط به ۳.۴ درصد نوامبر سال ۱۹۷۳ بوده است.

از زمان رأی به ترک اتحادیه اروپا در رفراندوم سال ۲۰۱۶، وضعیت بازار کار در انگلیس بهتر شده است و این مساله یکی از اصلی‌ترین موارد اشاره طرفداران برگزیت بوده است؛ هر چند که رشد اقتصادی انگلیس در سه ماه منتهی به ژوئیه به منفی ۰.۲ درصد رسید که از سال ۲۰۱۶ بی‌سابقه بود اما نرخ بیکاری این کشور به ۳.۸ درصد کاهش یافت که از ژانویه ۱۹۷۵ تاکنون مشاهده نشده بود.

از سال ۲۰۱۳ بدین سو نرخ بیکاری هم در گروه زنان و هم در گروه مردان رو به کاهش بوده است. تا پایان ماه ژوئیه نرخ بیکاری برای مردان ۴.۱ درصد و برای زنان ۳.۶ درصد بوده است.

از ۸.۵۵ میلیون انگلیسی که در بازار کار این کشور هیچگونه فعالیتی ندارند، ۳.۲۹ میلیون نفر مرد و ۵.۲۶ میلیون نفر زن هستند. نرخ عدم فعالیت اقتصادی در شرایطی به ۲۰.۷ درصد رسیده است که پایین‌ترین نرخ از زمان ثبت این آمار در سال ۱۹۷۱ محسوب می‌شود./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

وزارت اطلاعات: هرگونه همکاری با شورای فرهنگی انگلیس ممنوع!

وزارت اطلاعات طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد هرگونه همکاری با شورای فرهنگی انگلیس ممنوع بوده...

آمریکا باید به اشتباه خود در خروج از برجام اعتراف کند

الیستر برت، معاون سابق وزیر خارجه انگلیس در امور خاورمیانه بیان کرد برجام در مسیر تعی...

واکنش انگلیس به انفجار در نفتکش ایرانی

 هدف قرار گرفتن نفتکش ایرانی در دریای سرخ و انفجار در آن توسط سخنگوی وزارت امور خارجه...

محسن رضایی: قدرت بازدارندگی ایران در ماجرای گریس 1 را همه دیدند

دبیر مجمع تشخیص مصلحت در حساب توئیتر خود با اشاره به قدرت ایران در ماجرای رفع توقیف گ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news