اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 14 تیر 1399
25 مرداد 1398 25 مرداد 1398
18:08 18:08

جنبش نجباء در دفاع از ارتش عراق بیانیه داد/ مخالف تفرقه انگیزی هستیم

بعد از حاشیه سازی های منتسب به یک عضو جنبش حشد الشعبی، جنبش نجباء عراق از گروه های بسیج مردمی عراق با صدور بیانیه ای از ارتش عراق دفاع کرد

بیانیه جنبش نجباء در حمایت از ارتش عراق

به گزارش سلام نو، به نوشته پایگاه خبری السومریه نیوز، در این بیانیه همچنین آمده است که بیان برخی سخنان علیه ارتش عراق هیچ ارتباطی به جنبش نجباء ندارد و هر شخصی که چنین سخنانی به زبان آورده است نمایندگی این جنبش نیست.

نجباء در بیانیه خود با عباراتی چون «قهرمان»، «برادر و دوست» «عقاب‌های عراق» و «هویت ملی» از ارتش عراق یاد و تأکید کرد که برخی قصد ایجاد تفرقه میان ارتش و الحشد الشعبی را دارند.

اخیرا برخی رسانه‌ها نوشته‌اند که فردی به نام «یوسف الناصری» از اعضای الحشد الشعبی در یک برنامه تلویزیونی با مزدور خواندن ارتش عراق، خواستار انحلال آن شده است. «یوسف الناصری» این اظهارات را تکذیب کرده و گفته است که علیه منتشرکنندگان این «شایعه» شکایت کرده است. او در گفت‌وگو با شبکه العهد گفت که دروغ‌ها علیه وی از سوی برخی صفحات مجازی منسوب به سفارت آمریکا از جمله «الخوه النضیفه» انتشار یافته است.

از سوی دیگر برخی رهبران جنبش نجباء امروز (جمعه) به دیدار وزیر دفاع عراق رفتند و در این دیدار «أرکان الکعبی» معاون دبیر کل جنبش نجباء گفت که ارتش عراق سد محکمی در مقابله هرگونه تجاوز دشمنان خواهد بود./ فارس

اخبار مرتبط

icon news

ماندن در ناسیونالیسم جریان راست افراطی را تقویت می‌کند / پیامدهای حضور حشد الشعبی در کشور باید  آینده‌نگری می‌شد

مهدی مطهرنیا، کارشناس مسائل سیاسی و استاد دانشگاه با اشاره به رویکردهای راست‌گرایانه ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news