اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 01 بهمن 1398
26 مرداد 1398 26 مرداد 1398
11:42 11:42

افتتاح دومین دریاچه تهران / قلب هنری پایتخت کجاست؟

 دریاچه هنر با مساحت ۲۵ هزار متر مربع و باغ هنر با مساحت ۵ هزار متر مربع به عنوان بزرگترین طرح هنری قلب پایتخت از فردا میزبان مردم است.

دومین دریاچه تهران فردا افتتاح می‌شود

به گزارش سلام نو، باغ هنر با هدف خلق فضایی برای ارائه هنرهایی چون: موسیقی، تجسمی، شعر و ادبیات با تمرکز بر کوشک مرکزی و برقراری رابطه نزدیک میان هنرمند و مخاطب و ارتقاء درک هنری جامعه با تمرکز بر هنر ایرانی طراحی شده است.

باغ هنر به منظور تجربه کردن فرهنگ و هنر ایرانی با الهام گرفتن از الگوی معماری ایرانی ـ اسلامی طراحی شده است.

دریاچه هنر و محوطه باغ هنر فردا ۲۷ مرداد به بهره‌برداری می‌رسد؛ این مجموعه همراه با مجموعه‌ای از خانه‌های شعر، موسیقی، نقش و هنرهای تجسمی و نمایش، می‌تواند هنرهای هفتگانه را در مجموعه‌ای زیبا، سبز و دور از کشمکش‌های روزمره جمع کرده و با هویت ایرانی در آمیزد.

بخش دیگری از باغ هنر برای برگزاری همایش‌ها، گردهمایی‌ها، آموزش‌های تخصصی، اطلاع‌رسانی هنری و امور اداری قابل استفاده و بخش دیگر گردشگری و هنری است که رواق، کوشک مرکزی، آمفی تئاتر روباز ۲۰۰ نفره، سرای نمایش آثار فاخر هنرمندان تجسمی، آمفی تئاتر با ظرفیت ۲۵۰ تا ۳۵۰ نفر ویژه همایش و کارگاه، تالار اجتماعات مرکزی، ۶ سالن همایش ۲۰ تا ۵۰ نفر، فروشگاه‌های عرضه آثار هنری، باشگاه هنرمندان، قهوه خانه (کافی شاپ) و سالن غذاخوری در این بخش قرار دارد.

این باغ در راستای فراهم آوردن امکان تجربه مستقیم فرهنگ و هنر ایرانی و با الهام گرفتن از الگوی معماری ایرانی و اسلامی با هدف آشنایی عموم مردم با هنر و فرهنگ ایرانی طراحی و اجرا شده است. دریاچه هنر در کنار باغ کتاب تهران در اراضی عباس آباد قرار دارد و از مترو حقانی به راحتی برای عموم قابل دسترسی است.

/خبرآنلاین

اخبار مرتبط

icon news

دریاچه باغ هنر تهران میزبان مردم در عید غدیر + تصاویر

پیروز حناچی شهردار تهران با حضور در محوطه باغ هنر این مجموعه فرهنگی تفریحی را در شهر ...

هدیه ویژه رهبر انقلاب به مردم تهران

 پیروز حناچی شهردار تهران صبح امروز در مراسم کلنگ‌زنی چهار باغ تهران اعلام کرد:  یکی ...

دریاچه هنر در آستانه افتتاح + عکس

دریاچه هنر در اراضی عباس آباد آماده افتتاح است. این دریاچه پس از دریاچه خلیج فارس در ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news