اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 29 شهریور 1398
26 مرداد 1398 26 مرداد 1398
11:50 11:50
واکنش محمدرضا زائری به مواضع تهدید آمیز آیت‌الله یزدی:

اطمينان پيدا كردم آيت الله علوي بروجردی مرجع آينده ما هستند / در طول قرن‌ها كجا مرجع تقليد با دستور و فرمايش تعيين شده؟

حجت الاسلام زائری در یادداشتی در صفحه تلگرامی خود در واکنش به مواضع آیت‌الله یزدی درباره اعلام مرجعیت احتمالی آیت الله علوی بروجردی، نوه آیت‌الله بروجردی و تهدید وی به پایین کشیدن تابلوی او نوشت که حالا اطمينان كامل پيدا كرده كه مرجع آينده حضرت آيت الله علوي بروجردي هستنند و مورد اقبال هم واقع می‌شود.

حجت الاسلام زائری در یادداشتی در صفحه تلگرامی خود در واکنش به مواضع آیت‌الله یزدی درباره اعلام مرجعیت احتمالی آیت الله علوی بروجردی، نوه آیت‌الله بروجردی و تهدید وی به پایین کشیدن تابلوی او نوشت:

آیت الله محمد یزدی تهدید کرده اند که در صورت اعلام مرجعیت آیت الله علوی بروجردی، به میدان خواهند آمد و بساط را به هم خواهند ریخت و تابلوی دفتر ایشان را پایین خواهند آورد!
راستش اگر تا حالا تردیدی هم در شایستگی حضرت آیت الله علوی بروجردی داشتم با صحبت های آقای یزدی اطمینان کامل پیدا کردم که مرجع آینده ما حضرت آیت الله علوی بروجردی هستند و مورد اقبال قرار خواهند گرفت!
تا کنون فکر می کردیم آقایان از جامعه بی خبرند و میزان محبوبیت و جایگاه اجتماعی خود در افکار عمومی اطلاعی ندارند، اما الآن معلوم شده که اصلا از تاریخ روحانیت و حوزه های علمیه نیز آگاه نیستند!
در طول قرنها کجا مرجع تقلید مردم با دستور و فرمایش تعیین شده؟ در طول قرن ها کجا کسی یا نهادی به مردم گفته که از چه کسی تقلید بکنند و از چه کسی تقلید نکنند؟
این همه روایت توصیه به مردم داری و جلب محبت خلق مثل "جرّوا موده الناس إلیکم و إلینا" مگر نبوده که در مسیر حفظ تماسک اجتماعی و تقویت جامعه دینداران رابطه ای عاطفی و معنوی میان مرجع تقلید و عالم دین با مردم ایجاد می کرده است؟
اگر هوش و دانش ارتباط موثر با مردم ندارید، اگر ذوق و ظرافت زیبا حرف زدن ندارید، اگر حوصله و طاقت زحمت کشیدن و تلاش کردن و عرق ریختن برای جلب دلهای مردم را ندارید، صادقانه و صریح به ناتوانی خود اعتراف کنید و زبان به کام بگیرید!
آقایان شما که همه چیز را نابود کردید! دین مردم را از آنان گرفتید و باورهای مردم را به باد دادید! شما را به خدایی که می پرستید بگذارید همین چهار نفر و نصفی که تقلید می کنند و خمس می دهند و التزام دینی دارند برای آینده اسلام باقی بمانند!

اخبار مرتبط

icon news

تعابیری نظیر تابلو پایین کشیدن با اخلاق دینی و اسلامی سازگاری ندارد / برخی انقلابی بودن را خفه کردن صدای منتقد می‌دانند

محسن غرویان در گفت‌و‌گو با سلام نو با انتقاد از برخی تعابیری که اخیرا درباره برخی علم...

حمله تند آیت‌الله یزدی به حسن روحانی و صادق لاریجانی/ تایید تلویحی شایعه قهر آملی لاریجانی

آیت‌الله محمد محمدی یزدی، عضو فقهای شورای نگهبان و عضو مجلس خبرگان رهبری در تازه‌ترین...

نظارت استصوابی؛ آدرس غلط آیت‌الله یزدی درباره مبارزه با فساد نمایندگان مجلس

آیت‌الله محمدی یزدی در حالی از اجازه ندادن به افراد سودجو برای حضور در مجلس و گذرا بو...

مراجع قم بر تکمیل پروژه‌های نیمه‌کاره استان تاکید کردند

مراجع تقلید و آیات عظام استان قم در دیدار نوروزی استاندار قم تا کید کردند: خدمت رسانی...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news