اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 17 تیر 1399
27 مرداد 1398 27 مرداد 1398
10:40 10:40

اوباما رسما وارد رقابت انتخاباتی شد

با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و رقابت تنگاتنگ مدعیان انتخاباتی و همزمان با انتشار اخباری از پیوستن اوباما به کمپین انتخابات بایدن، چنی نیز به کمپین ترامپ پیوست.

معاون سابق و رئیس جمهور سابق وارد رقابت انتخاباتی شدند

به گزارش سلام نو، اخبار انتخاباتی روز گذشته آمریکا از اولین خیز اوباما به سمت انتخابات خبر داد. این در حالی است که امروز نیز دیک چنی معاون اول جربج بوش و حامی اصلی حمله نظامی به عراق، نیز از ترامپ حمایت کرد.

گمانه زنی ها حاکی از آن است که احتمال می رود با این حمایت های تازه چهره های سیاسی مطرح امریکا با برنده شدن هرکدام از نامزدها این دو نفر به پست های سیاسی مهمی برسند. برخی گفته های حاکی از ان است که جوزف بایدن در صورت پیروزی اوباما را معاون اول خود قرار اعلام کند و درباره ترامپ نیز گفته می شود اگر حمایت دیک چنی تا لحظه آخر ادامه داشته باشد شاید او هم قرار است معاون اول شود!

در اینباره وب سایت روزنامه واشنگتن پست نوشت: دیک چنی معاون اول رئیس جمهوری دوران جورش دبلیو بوش و دخترش لیز چنی که اکنون عضو مجلس نمایندگان آمریکا است، برای یک برنامه حمایتی از دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ دعوت شده‌اند.

این نشست قرار است روز دوشنبه برگزار شود که هم کارزار انتخاباتی ترامپ و هم کمیته ملی جمهوریخواهان است.

واشنگتن پست اظهار کرد بانی این نشست از ایوانکا ترامپ و جرد کوشنر به عنوان مشاوران ترامپ و همچنین مایک ملونی سرپرست ریاست دفتر ترامپ، میهمانان ویژه خواهند بود.

در این دعوتنامه‌ها از عناوین رسمی دختر و داماد ترامپ و رئیس دفتر وی استفاده نشده‌است چرا که براساس قانون فدرال، مقامات رسمی نمی‌توانند با جایگاه اداری خود در کارزارها شرکت کنند.

سخنگوی لیز چنی تایید کرده است که او در این نشست شرکت می‌کند و افتخار دارد که حامی انتخاب دوباره دونالد ترامپ باشد.
گفته می شود شرکت متعلق به دیک چنی از زمان اشغال عراق تا کنون بالغ بر ۴۰ میلیارد دلار درآمد کسب کرده است.

واشنگتن پست این گزارش را پس از گزارش نیویورک تایمز مبنی بر حمایت اوباما از بادین در انتخابات 2020 منتشر کرد.

وب سایت روزنامه نیویورک تایمز روز گذشته گزارش داد:  باراک اوباما ماه گذشته میلادی ناهاری را با جو بایدن که در زمان ریاست جمهوری به عنوان معاونش خدمت کرده، صرف کرده است.

بر اساس این گزارش، اوباما اعضای ارشد کمپین ریاست جمهوری بایدن را چند وقت پیش و قبل از آغاز به کار رسمی فعالیت این کمپین به خانه‌اش در واشنگتن دی.سی فراخوانده و با آنها درباره راهبردهای انتخاباتی بایدن در رسانه‌های اجتماعی و ارتباطات صحبت کرده است.

با این حال در گزارش نشریه نیویورک تایمز تصریح شد، اوباما در حال حاضر از نزدیک کمپین انتخاباتی بایدن را رصد می‌کند و چندین بار به این کمپین مشاوره داده است.

یکی از توصیه های این رئیس جمهور سابق آمریکا به بایدن ظاهراً این بوده که در کمپینش مشاوران جوانتری را به خدمت بگیرد. به نوشته نیویورک تایمز، اوباما همچنین نسبت به فعالیت برخی از نزدیک‌ترین مشاوران بایدن  اظهار نارضایتی کرده چرا که به اعتقاد او این افراد قادر به ارتباط برقرار کردن با پایگاه حامیان جوانتر حزب دموکرات نبوده‌اند.

بر اساس این گزارش، اوباما از دو تن از دستیاران بایدن شامل کیت بدینگفیلد، سخنگوی وی و آنیتا دان، مشاور سابق کاخ سفید در حوزه ارتباطات خواسته بود تا در ماه مارس دیداری را با او به منظور ارائه توضیح درباره راهبرد این کمپین داشته باشند. نیویورک تایمز نوشته که اوباما بعد از این دیدار به این دستیاران گفته آنها باید اطمینان حاصل کنند که بایدن در ضمن نامزدی برای ریاست جمهوری "خودش را شرمسار و به میراثش آسیب وارد نکند".

اوباما در حالی این توصیه را به بایدن کرده است که او نیز روز گذشته در سخنرانی انتخاباتی خود وعده همکاری با جمهوریخواهان در صورت رسیدن به ریاست جمهوری را داد.

جو بایدن بر وعده‌اش در خصوص همکاری با جمهوریخواهان در صورت رسیدن به ریاست جمهوری تاکید کرده و در این خصوص به سوابق همکاری‌های موفقیت‌آمیزش به عنوان معاون رئیس جمهور سابق با جمهوریخواهان اشاره کرد.

وب سایت پایگاه خبری هیل که اخبار کنگره و سنا را پوشش می دهد گزارش داد: جو بایدن، نامزد ریاست جمهوری حزب دموکرات آمریکا در اظهاراتی در یک مراسم جلب کمک‌های مالی در ماساچوست آمریکا گفت: تعداد قابل توجهی از جمهوریخواهان واقعا خوب در بیرون از اینجا هست. شاید گفتن این حرف موجب شود که من با دموکراتها به مشکل بر بخورم اما واقعیت این است که در زمان دولت قبلی هر دفعه که مشکلی پیش می‌آمد، به یاد دارید که برای رفع مشکل چه کسی را به کنگره می‌فرستادند؟ خود من. چون آنها می‌دانند که من به تیم مقابل احترام می‌گذارم.

جو بایدن گفت، اگر چه جمهوریخواهان و دموکراتها نسبت به اکثر مسائل در واشنگتن در ظاهر اختلاف نظر دارند اما بسیاری از محافظه‌کاران از روی ترس و ارعاب است که از دونالد ترامپ، رئیس جمهور فعلی پیروی می‌کنند.

او خاطر نشان کرد: آنها انسانهای شریفی هستند. آنها صرفا به این خاطر که به مسائل اهمیت می‌دهند برای سمتهایشان نامزد شدند اما در حال حاضر آنها را مرعوب ساخته‌اند.

این اظهارات بایدن در حالی مطرح شدند که سابق بر این اظهاراتی مشابه در خصوص همکاری با جمهوریخواهان باعث عصبانیت دموکراتهای مترقی که به دنبال یک کاندیدای قادر به مبارزه موثر با دونالد ترامپ و دستور کار جمهوریخواهان هستند، شده بود؛ کسانی که بایدن را به خاطر حرفش در خصوص تمایل جمهوریخواهان کنگره به همکاری، متهم به ساده‌لوحی کرده‌اند.

بایدن پیش از این با اتکا به چند دهه خدمتش در سنای آمریکا تلاش کرد که خود را به مذاکره‌کننده ارشد دولت باراک اوباما در کنگره بدل کند. او در اظهاراتش تاکید کرد، برای اجرای تغییرات پایدار و بلند مدت لازم است که دست همکاری به سوی تمامی گروه‌های سیاسی دراز شود.

بایدن در ماه ژوئن گفته بود: اگر قرار باشد همان اول کار فکرتان این باشد که شما هیچ کاری نمی‌توانید انجام دهید پس چرا همه شما به خانه هایتان برنمی‌گردید؟ یا این که وقتی شما درباره یک انقلاب فیزیکی واقعی حرف می‌زنید پس بیایید آن را آغاز کنیم. چون که ما باید بتوانیم عملکردمان در درون نظاممان را تغییر دهیم.

/خبرآنلاین

اخبار مرتبط

icon news

پیام توییتری محسن رضایی خطاب به دونالد ترامپ+ عکس

محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در توییتر ممحنوشت: آقای ترامپ بحران ‎مینیاپولیس...

حمله «رابرت دنیرو» به سیاست‌های ترامپ در مواجهه با کرونا

رابرت دنیرو بازیگر مطرح جهان باردیگر ترامپ را به باد انتقاد گرفت. این بار سیاست های ت...

شکسته شدن اهرم فشار آمریکا بر ایران

به نوشته ریسپانسیبل استیت اهرم فشار آمریکا بر ایران حالا دیگر شکسته شده است. این رسان...

روحانی به خاطر احیای برجام مخالف قرنطینه است

رییس دولت گمان می‌کند که اکنون بهترین فرصت برای حل مسأله تحریم‌ها و سپس آغاز گفتگو‌ها...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news