اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 26 مهر 1398
27 مرداد 1398 27 مرداد 1398
15:45 15:45

باند سارقین مسلح صرافی‌ها در پایتخت دستگیر شدند

طبق اعلام رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ، اعضای باند شش نفره سرقت مسلحانه که اقدام به سرقت از صرافی‌ها می‌کردند، دستگیر شدند.

دستگیری باند سرقت مسلحانه از صرافی‌ها در پایتخت

به گزارش سلام نو، سردار لطفی رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ درباره دستگیری اعضای باند شش نفره سرقت مسلحانه اظهار کرد: در ساعت ۱۳۰۰ روز بیست و چهارم تیرماه امسال طی تماس تلفنی مردی ۳۵ ساله با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ از سرقت مسلحانه "تحت عنوان مأمور" توسط ۵ مرد جوان ناشناس که اقدام به سرقت ۱۳ هزار یورو و دو دستگاه تلفن همراه نموده بودند را به کلانتری ۱۰۹ بهارستان گزارش داد. پرونده متشکله جهت رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

این مقام ارشد انتظامی گفت: شاکی پس از حضور در اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ، به کارآگاهان بیان داشت، حدوداً ساعت ۱۲ ظهر بود که دو نفر مرد جوان تقریباً ۳۰ ساله باظاهری بسیار موجه وارد مغازه صرافی واقع در جمهوری شدند و اظهار داشتند نیاز به ۱۳ هزار یورو دارند که با صحبت‌هایی که شد برای اینکه وجه ارز را پرداخت کنند توافق کردیم به بانکی در نزدیکی برویم پس از خروج از مغازه به اتفاق هر دو نفر بصورت پیاده به سمت بانک در حال حرکت بودیم که ناگهان سه نفر مرد جوان حدوداً ۳۸ ساله با یک دستگاه خودروی سمند بژ رنگ پلاک شخصی به ما نزدیک شدند و جلوی مرا گرفتند و با نشان دادن سلاح و بی سیم گفتند ما پلیس هستیم و شما به جرم قاچاق ارز بازداشت هستید و مرا با تهدید سوار خودرو کردند و آن دونفردیگرسوارموتورسیکلت شدند و رفتند.

در ادامه، سارقان در خودرو به من می‌گفتند "چند سال در این کار هستی و چقد پول جابحا می‌کنی و کجا نگهداری می‌کنی" و از من می‌خواستند تا اشخاصی را که در کار قاچاق ارز هستند به آن‌ها معرفی کنم، حدود یک ساعت طول کشیدتا به میدان جمهوری رسیدیم و تمام ۱۳ هزار یورو و دو دستگاه تلفن همراه ام را از من گرفتند و مرا پیاده کردند.

سردار لطفی در ادامه بیان داشتند: با شنیدن اظهارات مرد جوان، کارآگاهان با بررسی‌های سیستمی با یک وقوع پرونده مشابه با همین شگرد روبرو شدند که سارقان اقدام به سرقت ۱۰ هزار یورو در چندروز گذشته نموده اند که با تجمیع هر دو پرونده، کارآگاهان دریافتند با یک اعضای باند حرفه‌ای سرقت مسلحانه مواجه هستند.

دستگیری اعضای این باند سرقت در دستور کار کارآگاهان اداره یکم قرار گرفت و تیمی مجرب از کارآگاهان به محل صرافی مراجعه کردند. با آغاز تحقیقات پلیسی کارآگاهان با رصد دوربین‌های مداربسته محل سرقت و مکان رها نمودن وی، در پالایش صورت گرفته موفق به شناسایی یکی از اعضای باند سرقت بنام " مهرداد" در محدوده "جوادیه راه آهن" شدند با انعکاس موضوع به بازپرس شعبه دوم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران در مورخه ۲۲ مردادماه طی یک عملیات پلیسی مهرداد در مخفیگاهش دستگیر و صراحتاً به سرقت معترف گردید و اظهارداشت "سرقت‌ها را به اتفاق ۴ نفر دیگر از همدستانش که اهل یک منطقه هستند انجام داده اند.

کارآگاهان به دنبال اعترافات مرد جوان، تمامی اعضای باند را در چندین عملیات جداگانه دستگیرنمودند که در بررسی مخفیگاه یکی ازسارقان تجهیزات پلیسی از قبیل یک قبضه اسلحه کلت کمری، دو دستگاه بی سیم، یک رشته دستبند فلزی و تعداد ۱۶ فشنگ جنگی کشف و ضبط گردید.

سردار لطفی در ادامه افزود: در تحقیقات صورت گرفته، سارقان به هر دو سرقت مسلحانه و با تجهیزات کشف شده اعتراف نمودند و مهرداد اظهار داشت: یکی از دوستانم بنام " رامین " طرح ریز سرقت بود و به ما آموزش داد به چه صورت سرقت مسلحانه تحت عنوان مأمور انجام بدهیم که با راهنمایی وی اقدام به تهیه تجهیزات پلیسی از شهرهای غربی کشور با پرداخت مبلغ ۸ میلیون تومان نمودیم که در اولین سرقت موفق به سرقت ۱۳ هزار یورو و درسرقت دوم مبلغ ۱۰ هزار یورو شدیم و وجوه سرقتی را بین خودمان تقسیم کردیم. کارآگاهان پس شنیدن اظهارات سارقان بلافاصله رامین را در مخفیگاهش در همان محدوده دستگیر و به اداره یکم منتقل کردند که در تحقیقات صورت گرفته به بزه انتسابی خود معترف گردید.

سردار علیرضا لطفی، رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت:  با توجه به دستگیری تمامی اعضای این باند سرقت مسلحانه و کشف وجوه سرقتی از حساب‌های بانکی و مسترد نمودن وجوه به شاکیان، همگی با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس شعبه دوم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران جهت انجام تحقیقات تکمیلی و کشف سایر جرائم احتمالی و شناسایی سایرشکات و بررسی سوابق کیفری در اختیار کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی می‌باشند.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ در پایان خاطر نشان کرد: شهروندان عزیز به این نکته توجه کنند در صورت مواجهه با مأمورین پلیس حتما کارت شناسایی پرسنلی و حکم مأموریت را از فرد مطالبه نمایند، در صورت عدم شناسایی حتما با پلیس ۱۱۰ تماس حاصل نمایند تا شاهد وقوع جرائمی از این دست نباشیم./باشگاه خبرنگاران جوان

اخبار مرتبط

icon news

زنده به گور شدن یک مرد 62 ساله در تهران

رییس اورژانس تهران از ریزش آوار در خیابان پاسداران تهران خبر داد و گفت: در این حادثه ...

کشف 10 میلیاردی سیگار قاچاق در پایتخت

 سرهنگ "رسول محبت " رئیس پایگاه هفتم پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ از کشف 500 هزار نخ س...

کشف ۸ میلیارد کالای قاچاق از یک وانت

 سرهنگ "نعمت اله علیپور" معاون مبارزه با جرایم اقتصادی پایتخت از کشف یک وانت لوازم آش...

برداشت غیرمجاز از حساب‌های بانکی با ترفند فروش شارژ

داوود مرسلی فرمانده انتظامی شهرستان ابهر از دستگیری قیشینگ کار حرفه ای خبر داد و گفت:...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news