اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 05 اسفند 1398
27 مرداد 1398 27 مرداد 1398
18:55 18:55

بعیدی نژاد از عزیمت آدریان دریا خبر داد

سفیر ایران در انگلیس در حساب توئیتر خود نوشت: بعد از انجام رویه های بندری و استقرار خدمه و ورود مهندسان متخصص، انتظار حرکت گریس 1 (آدریان دریا) از امشب می رود

سفیر ایران در لندن: کشتی آدریان دریا امشب جبل الطارق را ترک می کند

به گزارش سلام نو، بعیدی نژاد در پیامی توییتری نوشت: از روز پنجشنبه که حکم رفع توقیف نفتکش صادر شد تلاش شبانه روزی برای انجام رویه های بندری و استقرار تیم کامل خدمه کشتی در جریان است. تماس ها با شرکت هماهنگ کننده لحظه به لحظه است. با ورود دوتیم مهندسی متخصص از مسیرهای متفاوت به جبل الطارق، انتظار می رود کشتی امشب حرکت نماید.

به نوشته سفیر ایران در لندن، دادگاه جبل الطارق رسما درخواست آمریکا برای توقیف و یا تحمیل اقدامات محدودکننده علیه نفتکش حامل نفت ایران را مردود اعلام کرد.

دادگاه اعلام کرد که درخواست آمریکا بر اساس مقررات تحریم یکجانبه ی آمریکا صورت گرفته و در حوزه اتحادیه اروپا قابلیت اجرایی ندارد.

بعیدی نژاد درباره تغییر نام نفتکش ایرانی متوقف در جبل الطارق نوشت: بر اساس گواهینامه ثبت جدید نفتکش حامل نفت ایران که نزد ما موجود است، تاریخ ثبت این نفتکش با نام جدید خود یعنی آدریان دریا، روز ۲۴ تیرماه امسال مطابق با ۱۵ ژوئیه می باشد که بیش از یک ماه از آن می گذرد.

بعیدی نژاد افزود: با تصمیم به قرار گرفتن نفتکش تحت پرچم جمهوری اسلامی ایران، لازم بود که ثبت نفتکش نیز در ایران انجام گیرد. طبعا با ثبت کشتی در ایران، نام جدید ایرانی برای آن انتخاب شد. تاکید می گردد که این کشتی تحت هیچ گونه تحریمی قرار ندارد و نفت آن نیز بر اساس بارنامه رسمی، متعلق به شرکت ملی نفت ایران است.

جلیل اسلامی معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی عصر جمعه از تغییر نام نفتکش گریس یک به "آدریان دریا" خبر داده و اعلام کرد که این نفتکش اکنون به سمت مدیترانه در حال حرکت است.

اسلامی توضیح داد: در روزهایی که نفتکش ایرانی گریس یک در توقیف جبل‌الطارق بود، پاناما به استفاده از این نفتکش پایان داد.

وی ادامه داد:‌ بر اساس درخواست مالک کشتی در حال حاضر، نفتکش دارای پرچم جمهوری اسلامی ایران است.

معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی بیان کرد: نام نفتکش گریس یک به "آدریان دریا" تغییر کرده است و مقصدی که برای پس از رفع توقیف ازسوی مالک کشتی اعلام شده مدیترانه است.

وی تاکید کرد: به نظر می‌رسد مشکل خاصی در ادامه دریانوردی این نفتکش به مدیترانه و مقصد بعدی آن وجود نداشته باشد.

اسلامی ابراز امیدواری کرد: از این اتفاقات برای کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و کشتی‌های مربوط به اموال و کالاهای ایرانی در دنیا تکرار نشود.

نفتکش ایرانی گریس یک (آدریان دریا) حدود ۴۰ روز پیش به بهانه بی‌اساس «نقض تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه سوریه» ازسوی شناورهای نیروی دریای انگلیس در تنگه جبل‌الطارق توقیف شد.

دادگاه عالی جبل‌الطارق روز پنجشنبه با بی‌اعتنایی به فشارها و درخواست رسمی آمریکا برای تمدید توقیف نفتکش گریس یک(آدریان دریا) حکم آزادی آن را صادر کرد./ ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

بعیدی نژاد: حمله موشکی ایران به پایگاه نظامی آمریکا برای دفاع از خود بود

حمید بعیدی نژاد در توییتی اعلام کرد حمله موشکی ایران به پایگاه نظامی آمریکا در جهت دف...

تکذیب کاهش تعداد کارکنان سفارت انگلیس در تهران

حمید بعیدی نژاد در توییتی اعلام کرد خبر کاهش حضور دیپلماتیک انگلیس در تهران جعلی است.

بعیدی‌نژاد: ‌گام چهارم به منزله بیدارباش به اروپائی هاست

سفیر ایران در انگلیس گام چهارم ایران برای کاهش تعهداتش در چارچوب برجام را به‌مثابه اق...

انگلیس به بانک ملت غرامت داد

سفیر ایراندر لندن تایید کرد که چهار ماه پیش یک دادگاه رای داد که دولت انگلیس به بانک ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news