اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 06 اسفند 1398
27 مرداد 1398 27 مرداد 1398
21:21 21:21

عربستان به اتباع خود در ترکیه هشدار امنیتی داد!

متعاقب حمله افراد ناشناس به اتباع سعودی در ترکیه، عربستان به شهروندان خود در این کشور هشدار داد تا به رعایت تدابیر امنیتی بپردازند

هشدار امنیتی عربستان به اتباع خود در ترکیه

به گزارش سلام نو به نقل از تارنمای عرب نیوز، سفارت عربستان در بیانیه ای اعلام کرد که افراد مسلح ناشناس روز گذشته (شنبه) به گروهی از اتباع سعودی در منطقه سیسلی استانبول تیراندازی کرده اند. این حمله مسلحانه تلفات جانی نداشته است.

به دنبال این حادثه، سفارت عربستان در پیامی هشدار آمیز از اتباع خود خواست تا از تردد در حوالی میدان تقسیم استانبول خودداری کنند.

در سال ۲۰۱۷ نیز هفت تن از اتباع سعودی در حمله تروریستی استانبول کشته شدند.

روزنامه سعودی عکاظ ماه گذشته با استناد به آمارهای ترکیه گزارش داد: تعداد گردشگران سعودی به ترکیه در نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته میلادی  ۳۳.۲ درصد کاهش یافته است.

به دنبال کشته شدن جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد آل سعود در کنسولگری عربستان در شهر استانبول روابط میان آنکارا و ریاض با افزایش تنش همراه بوده است.

هرچند بیش از ۱۰ ماه از این فاجعه قتل خاشقچی می گذرد، اما عربستان تاکنون از هرگونه اظهار نظر در مورد محل دفن جسد این روزنامه نگار خودداری کرده است.

"اگنس کالامارد" گزارشگر سازمان ملل متحد در امور اعدام‌های فراقانونی نیز در یک گزارش ۱۰۱ صفحه ای گزارش داد که مقام های بلندپایه سعودی مسوول قتل عامدانه خاشقچی هستند.

کالامارد در این گزارش اعلام کرد که تحریم های مربوط به قتل خاشقچی باید ولیعهد عربستان و تمامی دارایی وی در خارج عربستان را نیز در بر گیرد.

گزارشگر سازمان ملل متحد همچنین از دولت ریاض خواست که از خانواده خاشقچی در برابر دیدگان افکار عمومی عذرخواهی و بخاطر این واقعه، غرامت لازم را به این خانواده پرداخت کند/ ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

رزمایش دریایی عربستان و آمریکا آغاز شد

خبرگزاری رسمی عربستان اعلام کرد رزمایش دریایی مشترک یگان‌های دریایی عربستان و آمریکا ...

حملات متقابل سوریه و ترکیه در ادلب

دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد حملات متقابل ارتش سوریه و ترکیه در شرق استان ادلب ا...

فعال حقوق بشر ترکیه پس از تبرئه مجددا بازداشت شد

دادستانی استانبول در پی تبرئه عثمان کاوالا، فعال حقوق بشر در دادگاهی در ترکیه، دستور ...

بازداشت سرکرده داعش در ترکیه

پلیس مبارزه با تروریسم ترکیه اعلام کرد یکی از سرکرده‌های سابق گروه تروریستی داعش را د...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news