اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 05 اسفند 1398
27 مرداد 1398 27 مرداد 1398
22:51 22:51

مرزبانان هندی 2 پاکستانی را کشتند

بنا به اعلام ارتش پاکستان، دو غیرنظامی پاکستان در جریان تیراندازی مرزبانان هندی در خط کنترل مرزی جان خود را از دست دادند

دو پاکستانی در تیراندازی مرزبانان هندی کشته شدند

به گزارش سلام نو، روابط عمومی ارتش پاکستان گفت: تیراندازی و آتشباری نیروهای هندی به محل سکونت غیرنظامیان در خاک پاکستان همچنان ادامه دارد.

براساس این‌گزارش، نیروهای پاکستانی نیز به حملات‌خمپاره ای از آن سوی مرز واکنش متقابل نشان داده و در نتیجه تبادل سنگین آتش میان طرفین، دو نظامی هند کشته و تعدادی دیگر از این نیروها نیز زخمی شدند.

روزهای اخیر همزمان با تشدید اختلافات سیاسی و دیپلماتیک میان دو رقیب سنتی هسته‌ای شبه قاره، درگیری‌های مرزی نیز میان دوکشور همسایه پاکستان و هندبالا گرفت.

هفته گذشته وزارت امور خارجه پاکستان در اعتراض به جان باختن سه نظامی و 2 غیرنظامی این‌ کشور درپی حملات‌ خمپاره‌ای‌ نیروهای هند، کاردار این کشور در اسلام آباد را دو بار احضار کرد.

'عمران خان' نخست وزیر پاکستان هفته گذشته به مناسبت هفتاد وسومین سالروز استقلال این کشور، گفت: اسلام آباد اطلاعاتی را در خصوص اقدامات احتمالی هند برای تحریک پاکستان دریافت کرده و ما هشدار می دهیم که در صورت هر گونه تجاوز از سوی هند، پاسخ فوری و قاطعانه بدان خواهیم داد.

به رغم قرارداد آتش بس میان پاکستان و هند که در سال ۲۰۰۳ امضا شد، مرزهای دو کشور همسایه بویژه در منطقه کشمیر همواره دستخوش درگیری و تیراندازی متقابل از سوی طرفین بوده است.

عملیات هوایی هند در خاک پاکستان در اسفند سال گذشته، سرنگونی دو فروند جنگنده هندی توسط پاکستان، حادثه تروریستی چندماه پیش در منطقه «پولواما» علیه نیروهای هندی و تصمیم دهلی نو برای لغو امتیازات ویژه منطقه جامو کشمیر، از جمله تنش های سیاسی- نظامی اخیر میان دو کشور به شمار می رود./ ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

ترامپ در هند

رئیس‌جمهوری آمریکا که شامگاه گذشته واشنگتن را به مقصد هند ترک کرده بود، امروز وارد ای...

هراس پاکستان از کرونا/ تدابیر شدید اسلام‌آباد برای پیشگیری از ورود کرونا

دولت مرکزی اسلام آباد برای پیشگیری از ورود ویروس کرونا به این کشور به طور موقت گذرگاه...

واگذاری ریاست دوره‌ای اپدیم به پاکستان

در آغاز چهارمین نشست شورای حکام اپدیم در شهر اسلام‌آباد، معاون اقتصادی و هماهنگی سازم...

آرنولد از عمران خان برای شرکت در کنفرانس جهانی محیط زیست دعوت کرد

آرنولد شوارتزنگر با ارسال دعوت نامه‌ای از عمران خان دعوت کرد تا در اجلاس جهانی اتریش ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news