اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 26 شهریور 1398
27 مرداد 1398 27 مرداد 1398
22:51 22:51

مرزبانان هندی 2 پاکستانی را کشتند

بنا به اعلام ارتش پاکستان، دو غیرنظامی پاکستان در جریان تیراندازی مرزبانان هندی در خط کنترل مرزی جان خود را از دست دادند

دو پاکستانی در تیراندازی مرزبانان هندی کشته شدند

به گزارش سلام نو، روابط عمومی ارتش پاکستان گفت: تیراندازی و آتشباری نیروهای هندی به محل سکونت غیرنظامیان در خاک پاکستان همچنان ادامه دارد.

براساس این‌گزارش، نیروهای پاکستانی نیز به حملات‌خمپاره ای از آن سوی مرز واکنش متقابل نشان داده و در نتیجه تبادل سنگین آتش میان طرفین، دو نظامی هند کشته و تعدادی دیگر از این نیروها نیز زخمی شدند.

روزهای اخیر همزمان با تشدید اختلافات سیاسی و دیپلماتیک میان دو رقیب سنتی هسته‌ای شبه قاره، درگیری‌های مرزی نیز میان دوکشور همسایه پاکستان و هندبالا گرفت.

هفته گذشته وزارت امور خارجه پاکستان در اعتراض به جان باختن سه نظامی و 2 غیرنظامی این‌ کشور درپی حملات‌ خمپاره‌ای‌ نیروهای هند، کاردار این کشور در اسلام آباد را دو بار احضار کرد.

'عمران خان' نخست وزیر پاکستان هفته گذشته به مناسبت هفتاد وسومین سالروز استقلال این کشور، گفت: اسلام آباد اطلاعاتی را در خصوص اقدامات احتمالی هند برای تحریک پاکستان دریافت کرده و ما هشدار می دهیم که در صورت هر گونه تجاوز از سوی هند، پاسخ فوری و قاطعانه بدان خواهیم داد.

به رغم قرارداد آتش بس میان پاکستان و هند که در سال ۲۰۰۳ امضا شد، مرزهای دو کشور همسایه بویژه در منطقه کشمیر همواره دستخوش درگیری و تیراندازی متقابل از سوی طرفین بوده است.

عملیات هوایی هند در خاک پاکستان در اسفند سال گذشته، سرنگونی دو فروند جنگنده هندی توسط پاکستان، حادثه تروریستی چندماه پیش در منطقه «پولواما» علیه نیروهای هندی و تصمیم دهلی نو برای لغو امتیازات ویژه منطقه جامو کشمیر، از جمله تنش های سیاسی- نظامی اخیر میان دو کشور به شمار می رود./ ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

جاسوسان هندی به دام افتادند

پاکستان دو جاسوس هندی را که در فعالیت‌های مجرمانه در استان بلوچستان نقش داشتند را دست...

پاکستان گرفتار تب مهلک «دنگی» / صدها نفر در بلوچستان راهی بیمارستان شدند

بیماری مهلک تب دنگی در پاکستان فراگیر شده وهزاران نفر به مراکز درمانی منتقل شدند. شما...

وزیر خارجه هند به تهران می آید

وزیر خارجه هند در سفر دو روزه به تهران با سید عباس عراقچی همتای ایرانی خود دیدار و گف...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news