اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 02 آبان 1398
28 مرداد 1398 28 مرداد 1398
08:54 08:54

خوراکی‌های مضر برای پوست کدامند؟

 از دیرباز تاکنون  شکر  از مضرترین محصولات بوده است که باعث خراب شدن پوست می‌شود. حضور همیشگی آن در رژیم غذایی فرآیند سنتز کلاژن (پروتئینی که وظیفه محافظت از حالت انعطاف پذیری پوست را بر عهده دارد) را کند می‌کند.

به گزارش سلام نو، فرادید نوشت:‌ «کارشناسان ۵ محصول خوراکی را که موجب پیری زودرس پوست می‌شوند، معرفی کردند. آنها بر این عقیده هستند که یکی از مضرترین محصولات شکر است. حضور مداوم آن در رژیم غذایی فرآیند سنتز کلاژن (پروتئینی که وظیفه محافظت از حالت انعطاف‌پذیری پوست را بر عهده دارد) را کند می‌کند.

در جایگاه دوم در این لیست گوشت فرآوری‌شده قرار گرفت. کارشناسان خاطرنشان می‌کنند که استفاده بیش از حد از این نوع محصول بر سوخت و ساز بدن تأثیر منفی می‌گذارد، پوست را کسل می‌کند، رنگ آن را خراب کرده و احتمال بروز آکنه را افزایش می‌دهد.

همچنین به گفته متخصصان، نمک برای پوست مضر است و موجب بروز ورم و وخامت کیفیت پوست می‌شود. قهوه از دیگر مواد غذایی است که در این لیست دیده می‌شود. تایید شده که این نوشیدنی بدن را کم‌آب کرده و از این طریق در ایجاد چین و چروک در پوست نقش ایفا می‌کند.

در پایان این لیست محصولات ذرت از جمله برشتوک ذرت برای صبحانه، چیپس و پاپ کورن قرار دارند. کارشناسان بر این عقیده هستند که مصرف زیاد این محصولات تعادل اسیدهای چرب امگا ۳ و امگا ۶ را در بدن بر هم می‌زنند.

البته لازم به ذکر است که در تاریخ ۳ ژوئن، دانشمندان دانشگاه سلطنتی لندن اعلام کردند هیچ ضرری از مصرف مقادیر زیاد قهوه ایجاد نخواهد شد. به گفته آنها حتی ۲۵ فنجان قهوه در روز تاثیر قابل توجهی روی بدن نمی‌گذارد./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

خواص و مضرات چای و قهوه

اگر به دنبال چربی سوزی و کاهش وزن هستید قهوه از چای مناسب تر است اما چای تاثیر بیشتری...

کدام نوشیدنی به رفع سنگ کیسه صفرا کمک میکند؟

نتایج یک پژوهش نشان می‌دهد که مصرف قهوه می‌ تواند خطر ابتلا به سنگ کیسه صفرا را کاهش ...

ادامه روند نظارت بر تولید و عرضه گوشت مرغ و شکر

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اردبیل  از ادامه روند نظار...

دو قاچاقچی شکر در کرج به دام افتادند

رئیس پلیس آگاهی البرز اظهار کرد: دو قاچاقچی شکر با یک محموله 10 تنی دستگیر شدند. 

دیدگاه خود را بنویسید

icon news