اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 26 آبان 1398
28 مرداد 1398 28 مرداد 1398
11:40 11:40

انصراف منصور هادی از اقدامات شدید علیه امارات

به گفته یک منبع آگاه در دولت مستعفی یمن، رئیس جمهوری مستعفی این کشور قصد داشته اقداماتی را به جهت اخراج امارات از این کشور انجام دهد اما با میانجیگری پادشاه و ولیعهد سعودی از این تصمیم منصرف شده است.

 

 

image.png

به گزارش سلام نو، یک منبع در دولت مستعفی یمن در گفت‌وگو با خبرگزاری اسپوتنیک اعلام کرد که عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهوری مستعفی این کشور پس از روز اول درگیری‌ها در عدن قصد انجام اقدامات قاطعانه‌ای علیه امارات را داشت، اما با وساطت ملک سلمان، پادشاه و محمد بن سلمان، ولیعهد این کشور از این تصمیم منصرف شده است.

طبق گفته این منبع، عربستان از منصور هادی پنج روز وقت خواست تا به اتفاقات عدن پایان دهد و با خروج نیروهای شورای انتقالی جنوب وابسته به امارات از مقرهای دولتی و نظامی، امور این شهر را به روال طبیعی‌ خود بازگرداند.

این منبع در ادامه اظهار کرد که دولت مستعفی اقدامات بسیار سختی را علیه امارات در نظر گرفته بود، اقداماتی مانند اخراج امارات و تمامی نیروهایش از ائتلاف متجاوز عربی و یمن و شکایت رسمی از آن در شورای امنیت به دلیل حمایتش از "کودتا" علیه دولت مستعفی و همچنین تلاش برای تجزیه یمن.

این منبع افزود، این تصمیم پس از دیدار محمد بن سلمان و ملک سلمان با منصور هادی اتخاذ شد. در این جلسه از منصور هادی خواسته شد تا هیچ بیانیه‌ای را در این باره صادر نکند تا آنها این مسأله را حل و فصل کنند.

طبق گفته منبع مذکور، مهلت پنج روزه شنبه به پایان رسید اما نیروهای وابسته به امارات به خروج و تحویل اماکن تصرف شده پایبند نبوده‌اند و این مسأله عربستان را در وضعیت وخیمی قرار داده است.

شورای انتقالی جنوب یمن اخیرا و پس از تسلط بر کاخ ریاست جمهوری مستعفی و چند مقر دولتی و نظامی دیگرِ وابسته به این دولت در شهر عدن رسما اعلام کرد که اداره امور استان‌های جنوبی این کشور را برعهده گرفته است./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

کنترل استان راهبردی شیوه به دست دولت مستعفی یمن افتاد

با عقب نشینی وابستگان به امارات از استان شیوه یمن، نیروهای دولت فراری یمن کنترل این ا...

امارات منکر پشتیبانی از درگیری های عدن شد!

امارات روز چهارشنبه به مسئولان دولت فراری یمن پاسخ داد و اعلام کرد: ما درباره درگیری ...

توقف کامل فعالیت دولت فراری یمن

وزارت کشور دولت فراری یمن به دلیل اشغال عدن در بیانیه ای خبر از پایان تمامی فعالیت ها...

شورای انتقالی یمن با عقب‌نشینی از مواضع تحت کنترل موافقت کرد

رئیس شورای انتقالی در یمن پذیرفت نیروهایش از مواضع تحت کنترل عقب نشینی کنند.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news