اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 27 شهریور 1398
28 مرداد 1398 28 مرداد 1398
14:16 14:16

برخی از ماسک های کُره ای ها برای پوست

کُره ای ها برای این که پوست خود را روشن کنند از آب گازدار استفاده می کنند. آب گازدار همچنین باعث می شود که آلودگی های روی پوست پاک شود و جریان خون افزایش پیدا کند. از آب گازدار نباید برای شستشوی روزانه پوست استفاده کرد.

ماسک شیر

کُره ای ها برای این که صورت خود را پاک کنند از شیر استفاده می کنند به این خاطر که شیر باعث می شود که پوست نرم و لطیف شود.

برای استفاده کردن از ماسک شیر مقداری شیر کم چرب یا پر چرب را درون ظرفی می ریزند و با استفاده از یک پنبه روی صورت خود می مالند. پس از پانزده یا بیست دقیقه که شیر روی صورت آن ها خشک شد صورت خود را به خوبی شسته و خشک می کنند و به صورت خود کرم مرطوب کننده می زنند.

ماسک چای سبز

چای سبز باعث می شود که پوست به صورت عمیق پاک شود و باعث نرم شدن و لطیف شدن پوست می شود. ماسک چای سبز باعث می شود که بیماری های پوستی بهبود پیدا کنند.

چای سبز دارای میزان بالایی از یک نوع آنتی اکسیدان به نام EGCG است که در برابر رادیکال های آزاد از پوست محافظت کرده و باعث نوسازی سلول های پوستی می شود.

چای سبز دارای مقدار زیادی ویتامین C و چای سیاه دارای ویتامین E بیشتری است که می توان به صورت روزانه از این ماسک استفاده کرد. برای تهیه کردن ماسک چای سبز ابتدا باید چای را دم کرد وسپس در یخچال قرار داد که خنک شود و سپس صورت خود را با ماسک چای شسته و از یک حوله گرم استفاده کرد. سپس از چای سبزی که خنک شده برای شستن صورت خود استفاده کرد.

یکی دیگر از ماسک ها با چای سبز بدین صورت است که دو قاشق غذاخوری شن سفید را با چای سبز دم شده و دو قطره اسانس درخت چای مخلوط کرد و روی صورت خود مالید.

پس از ۱۵دقیقه صورت خود را به خوبی شستشو داد.

ماسک برنج

برنج دارای ویتامینE  اسیدهای چرب اصلی و نشاسته است که باعث می شود پوست فرد نرم شود.

برنج باعث می شود که پوست دارای رطوبت شود و به تحریک و نوسازی سلولی پوستی و استحکام پوست کمک می کند.

ماسک برنج یکی از ماسک های پرطرفدار در کشور کُره است که برای تهیه کردن ماسک برنج باید ابتدا برنج تمیز را به خوبی آبکش کرد و آب برنج را که به رنگ سفید و دارای نشاسته است را به عنوان یک لوسیون استفاده کرد. ماسک برنج آرام بخش، نرم کننده و روشن کننده پوست است.

ماسک عسل

یکی دیگر از ماسک ها، ماسک عسل است که برای تهیه کردن ماسک عسل باید یک قاشق غذاخوری عسل را با شیر خشک و سفیده تخم مرغ مخلوط کرد و با استفاده از یک دستمال مناسب و تمیز روی صورت قرار داد و پس از بیست دقیقه صورت را به خوبی شستشو داد.

مسواک عسل برای افرادی که دارای پوست خشک هستند مناسب است که این افراد می توانند هر دو هفته یک بار از ماسک عسل استفاده کنند.

ماسک تخم مرغ و عسل

یکی دیگر از ماسک ها، ماسک تخم مرغ و عسل است که برای تهیه این ماسک باید سفیده تخم مرغ را با یک قاشق غذاخوری عسل مخلوط کرده و قبل از این که فرد به خواب برود روی صورت خود بمالد و پس از این که ماسک تخم مرغ و عسل بر روی صورت خشک شد با استفاده از آب ولرم به خوبی شستشو داد.

سفیده تخم مرغ باعث می شود که سلول های پوستی تحریک پیدا کند و جریان خون افزایش پیدا کند و باعث می شود که زخم های پوستی و سوختگی به سرعت بهبود پیدا کند.

ماسک آب گازدار

کُره ای ها برای این که پوست خود را روشن کنند از آب گازدار استفاده می کنند. آب گازدار همچنین باعث می شود که آلودگی های روی پوست پاک شود و جریان خون افزایش پیدا کند. از آب گازدار نباید برای شستشوی روزانه پوست استفاده کرد.

اخبار مرتبط

icon news

دو ماسک طبیعی و خانگی با آب لیمو ترش تازه

برای تهیه کردن ماسک جوش شیرین و آب لیمو ترش تازه باید یک قاشق غذاخوری پودر جوش شیرین ...

از ماسک سفت کننده پوست تا برخی از عوامل مشکلات پوست صورت

یکی از ماسک های خانگی برای سفت کنندگی پوست، ترکیب گل رس با گلاب است. برای این کار بای...

ماسک گل رز جوان کننده پوست

یکی از ماسک های طبیعی پوست که می توان با استفاده از آن چین و چروک پوست را برطرف کرد و...

ماسک های اسفناج، موز و جو دوسر

یکی از ماسک های طبیعی برای پوست هایی که خسته هستند و استرس دارند ماسک طبیعی اسفناج اس...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news