اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 09 بهمن 1398
28 مرداد 1398 28 مرداد 1398
15:39 15:39

اکران مجدد «در جستجوی فریده» نماینده ایران در اسکار

مستند «در جستجوی فریده» به کارگردانی آزاده موسوی و کوروش عطایی که به عنوان نماینده ایران در اسکار ۲۰۲۰ انتخاب شده است بعد از تجربه‌ای موفق در اکران دوباره به صورت محدود نمایش داده می‌شود.

اکران مجدد نماینده ایران در اسکار ۲۰۲۰

به گزارش سلام نو، به مناسبت معرفی مستند در «جستجوی فریده» ساخته آزاده موسوی و کوروش عطایی به عنوان نماینده سینمای ایران در بخش بهترین فیلم خارجی زبان اسکار، این مستند در تعدادی از سینماهای هنر و تجربه اکران مجدد می‎‌شود.

«در جستجوی فریده» طی روزهای ۲۹ تا ۳۱ شهریور در خانه هنرمندان ایران، سینما فرهنگ، پردیس سینمایی باغ کتاب، موزه سینما، پردیس چارسو، پردیس کورش و پردیس اکومال کرج در چند سانس خاص به نمایش درمی‎آید. علاقمندان برای خرید بلیت فیلم می‌توانند به سایت سینماتیکت مراجعه کنند.

«در جستجوی فریده» که پاییز سال گذشته در سینماهای گروه هنروتجربه اکران شد، جوایز متعددی را از جشنواره‎های معتبر داخلی و خارجی دریافت کرده‌است. این مستند که مورد توجه منتقدان، کارشناسان و تماشاگران قرار گرفت، توانست عنوان پرفروش‎ترین مستند هنروتجربه را نیز به خود اختصاص دهد.

«در جستجوی فریده» روایت‌گر قصه زندگی زنی به نام فریده است که که ۴۰ سال پیش در حرم امام رضا (ع) رها می‌شود و بعد از انتقال به شیر خوارگاه توسط زوجی هلندی به فرزندی گرفته و به هلند برده می‌شود. او جست‌وجویی را برای پیدا کردن خانواده واقعی‌اش شروع کرده و این مستند شرح این سفر و جست‌وجو است./برترینها

اخبار مرتبط

icon news

انتشار جدول اکران فیلم‌ به‌ فیلم آثار فجر38

جدول اکران فیلم‌به‌فیلم آثار حاضر در چهار بخش سودای سیمرغ، نگاه نو، فیلم مستند  و فیل...

حذف فیلم ایران از رقابت برای اسکار

فیلم «در جستجوی فریده» در میان اسامی۱۰ فیلمی که از سوی آکادمی به عنوان فیلم‌های برتر ...

اعلام برنامه جشنواره سینماحقیقت در روز پایانی +اسامی فیلم‌ها

 در هفتمین و آخرین روز از سیزدهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت ۴۰ فیلم برای علاقه‌م...

کتایون ریاحی برای دیدن چه فیلمی به چارسو رفت؟+عکس

 کتایون ریاحی که برای دیدن یک فیلم مستند به جشنواره سینماحقیقت رفته بود گفت: جذابیت س...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news