اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 30 بهمن 1398
29 مرداد 1398 29 مرداد 1398
09:02 09:02

چگونه چربی های شکم را بسوزانیم؟

یکی از سخت ترین کارها برای هر فردی با اضافه وزن، سوزاندن چربی های شکمی است که به آسانی از بین نمی روند و باید برنامه و راهکاری ویژه برای خلاص شدن از دست این چربی های سخت به کار برد.

چربی های شکمی فقط باعث به هم ریختن استایل و اندازه نبودن لباس برای فرد نمی شوند؛ این چربی ها با افزایش اندازه شکم باعث به خطر افتادن سلامت فرد و به ویژه قرار دادن قلب در ریسک سکته های قلبی می شوند که به آسانی قابل کنترل نیست. شاید بهتر باشد قبل از آنکه کار به جاهای باریکتر بکشد فکری برای این چربی های سخت داشته باشید تا هم اندامی مناسب و خوش استایل داشته باشید و هم بدنی سالم تر.

ترفندهایی که متخصصان تغذیه برای داشتن شکم صاف پیشنهاد می کنند:

چربی شکم می تواند باعث مشکلات جدی سلامتی مانند بیماری های قلبی شوند. در اینجا یک متخصص تغذیه ترفندهایی درباره نحوه سوزاندن چربی شکم، و صاف شدن شکم به اشتراک گذاشته است که ممکن است برای ترغیب شما و صاف کردن شکمتان مثمر ثمر باشد.

کسانی که تلاش آگاهانه ای برای کاهش وزن انجام داده اند می دانند که از دست دادن چربی شکم کار سختی است. مشکل چربی شکم فقط شکل ظاهری آن نیست، بلکه خطرات سلامتی ناشی از آن مشکل سازتر است. چربی شکم فقط به به چربی اضافی دقیقا زیر پوست محدود نمی شود، که به عنوان چربی زیر جلدی شناخته می شود. مشکل اصلی وجود چربی احشایی است که در اعماق شکم شما قرار دارد. این چربی اندام های ناحیه شکم شما را محاصره می کند، که می تواند به بیماری های قلبی و دیابت نوع 2 مرتبط باشد. بنابراین شروع به کاهش وزن، می تواند برای احساسی که دارید، شکل ظاهری بدنتان و سلامت کلی بدن مناسب باشد. اما متأسفانه گفتن آن بسیار آسان تر از انجام آن است.

دویدن

جداسازی چربی نوع خاصی از بدن، به خصوص چربی شکم بسیار دشوار است. با این حال، ترفند کاهش وزن با کاهش کالری و افزایش فعالیت های قلبی عروقی قلبی مانند دویدن بسیار کارساز است. اگر این کار را انجام دهید، چربی شکم شما کاهش می یابد.

کسری کالری

کسری کالری به این معنی است که شما باید کالری بیشتری را از مصرف روزانه خود بسوزانید. مصرف رژیم غذایی سالم و متعادل یعنی در حدود2500  کالری در روز برای حفظ وزن آقایان و روزانه 2000 کالری برای خانم ها توصیه می شود. کسری کالری 500  کالری در هر روز موجب کاهش یک پوند وزن (حدود 453 گرم) در هر هفته می شود.

کربوهیدرات های پیچیده

خوردن سالم تر با مصرف کربوهیدرات های پیچیده و پروتئین بیشتر به این معنی است که بدن شما کالری را با سرعت کمتری می سوزاند که در عمل باعث می شود تا مدت طولانی تری سیر بمانید.

خوابیدن

خوابیدن برای چربی سوزی بسیار مناسب است، زیرا کالری اضافی مصرف نمی کنید. حداقل 8 ساعت بخوابید که موجب احساس طراوت شما می شود و به این دلیل که در مدت خواب ماده غذایی مصرف نکرده اید و کالری اضافی وارد بدن نشده است چربی بدن را کاهش می دهد، باعث کاهش وزن و از بین رفتن چربی های شکمی می شود.

اخبار مرتبط

icon news

راه های کوچک کردن سینه

وجود چربی قفسه سینه می تواند چالش برانگیز باشد. اما با ورزش هدفمند ، یک برنامه رژیم غ...

سرکه سیب چگونه به بهبود سلامتی کمک می‌کند؟

سرکه سیب به شما در کاهش وزن و چربی شکم کمک می‌کند. مطالعات نشان می دهد، که سرکه می تو...

چگونه پیاده روی می تواند به شما در کاهش وزن و چربی شکم کمک کند؟

اگر می خواهید سالم و سرحال باشید ورزش را فراموش نکنید. این امر به دلیل فعال بودن جسمی...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news