اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 27 شهریور 1398
28 مرداد 1398 28 مرداد 1398
15:27 15:27

چالش تنظیم بازار با هجوم‌ مردم برای خرید کالاها

محمدرضا آبی‌پور مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری زنجان با بیان اینکه هجوم‌ مردم برای خرید کالاهای مختلف از مهم‌ترین چالش‌های پیش روی تنظیم بازار است گفت: این امر موجب اخلال در نظم بازار می‌شود .

بازید میدانی از قیمت سیب زمینی در سطح شهر

به گزارش سلام نو، محمدرضا آبی‌پور صبح امروز در جلسه ستاد تنظیم بازار شهرستان خرم‌دره با بیان این‌که کشور در شرایط تحریم قرار دارد، ادامه داد: اگر چه این تحریم‌ها فرصت‌هایی را نیز برای کشور ایجاد کرده است اما اثراتی نیز در پی داشته است که گاهی در بازار شاهد آن هستیم.

آبی‌پور یادآور شد: شبکه تحریم‌ها سبب شده است که در حوزه انتقال ارز به کشور با مشکل مواجه باشیم اما این امر دلیل بر این نیست که در حوزه مدیریتی داخلی دچار مشکل شویم.

این مسئول، ضعف در قوانین را یکی از چالش‌های پیش روی کشور در شرایط فعلی عنوان کرد و افزود: قوانین موجود برای شرایط عادی وضع شده و این قوانین جواب‌گوی شرایط فعلی نیست.

وی با اشاره به این‌که کارهای صورت گرفته توسط دستگاه‌های اجرایی نیازمند اطلاع‌رسانی است، تصریح کرد: مدیران باید اهتمام بیشتری در بیان عملکردها و انتشار آن داشته باشند.

آبی‌پور، هجوم مردم به بازار و خرید مازاد بر نیاز را یکی از مهم‌ترین چالش‌های پیش روی تنظیم بازار عنوان کرد و افزود: این امر موجب اخلال در نظم بازار می‌شود که شاهد نمونه بارز آن در توزیع مرغ بودیم.

وی، میزان مصرف مرغ استان زنجان را روزانه ۳۵ تن عنوان کرد و گفت: در استان زنجان روزانه ۲۰۰ تن مرغ تولید می‌شود که مازاد بر نیاز است.

این مسئول با تاکید بر این‌که در کشور کمبود کالا نداریم، ادامه داد: ذخایر استراتژیک برای استان پیش‌بینی شده است و وقتی در بازار کمبودی وجود ندارد، هجمه به بازار معنی ندارد.

وی از خرید گندم مورد نیاز استان خبر داد و افزود: تا به امروز میزان مصرف یک ساله و مازاد بر آن در استان گندم خریداری شده است و مشکلی در حوزه ذخیره‌سازی و خرید گندم در استان نداریم.

این مسئول با اشاره به مباحث مطرح شده در جلسه مبنی بر فعالیت صنایع مزاحم در شهرستان خرم‌دره، تصریح کرد: برای انتقال این صنایع به بیرون شهر باید مجوز لازم از ارگان‌های مرتبط شده اخذ شود که حل این مشکل در گروه با همکاری با شرکت شهرک‌های صنعتی است./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

قیمت دفترچه‌های مدارس دانش‌آموزان اعلام شد

ستاد تنظیم بازار قیمت دفترچه مدارس تهیه شده با ارز نیمایی و آزاد را اعلام کرد.

تکذیب خبر حذف ارز 4200 تومانی / نظارت گسترده بر شبکه تأمین و توزیع کالا

گرانی کالاها به صورت گسترده باعث نگرانی و هجوم مردم به سمت فروشگاه‌ها شد تا با خرید ب...

گرانی مجدد ۵۵ کالای اساسی / خرما، سیب زمینی و پیاز بیشترین افزایش قیمت را دارند +جدول قیمت

آمار رسمی وزارت صنعت نشان می‌دهد قیمت کالاهای اساسی در خرداد ماه ۹۸ افزایش محسوسی داش...

جهانگیری از توزیع سبد کالا خبر داد

  اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور با گلایه از اینکه، یارانه‌های پنهانی که باید به...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news