اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 05 اسفند 1398
28 مرداد 1398 28 مرداد 1398
15:27 15:27

چالش تنظیم بازار با هجوم‌ مردم برای خرید کالاها

محمدرضا آبی‌پور مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری زنجان با بیان اینکه هجوم‌ مردم برای خرید کالاهای مختلف از مهم‌ترین چالش‌های پیش روی تنظیم بازار است گفت: این امر موجب اخلال در نظم بازار می‌شود .

بازید میدانی از قیمت سیب زمینی در سطح شهر

به گزارش سلام نو، محمدرضا آبی‌پور صبح امروز در جلسه ستاد تنظیم بازار شهرستان خرم‌دره با بیان این‌که کشور در شرایط تحریم قرار دارد، ادامه داد: اگر چه این تحریم‌ها فرصت‌هایی را نیز برای کشور ایجاد کرده است اما اثراتی نیز در پی داشته است که گاهی در بازار شاهد آن هستیم.

آبی‌پور یادآور شد: شبکه تحریم‌ها سبب شده است که در حوزه انتقال ارز به کشور با مشکل مواجه باشیم اما این امر دلیل بر این نیست که در حوزه مدیریتی داخلی دچار مشکل شویم.

این مسئول، ضعف در قوانین را یکی از چالش‌های پیش روی کشور در شرایط فعلی عنوان کرد و افزود: قوانین موجود برای شرایط عادی وضع شده و این قوانین جواب‌گوی شرایط فعلی نیست.

وی با اشاره به این‌که کارهای صورت گرفته توسط دستگاه‌های اجرایی نیازمند اطلاع‌رسانی است، تصریح کرد: مدیران باید اهتمام بیشتری در بیان عملکردها و انتشار آن داشته باشند.

آبی‌پور، هجوم مردم به بازار و خرید مازاد بر نیاز را یکی از مهم‌ترین چالش‌های پیش روی تنظیم بازار عنوان کرد و افزود: این امر موجب اخلال در نظم بازار می‌شود که شاهد نمونه بارز آن در توزیع مرغ بودیم.

وی، میزان مصرف مرغ استان زنجان را روزانه ۳۵ تن عنوان کرد و گفت: در استان زنجان روزانه ۲۰۰ تن مرغ تولید می‌شود که مازاد بر نیاز است.

این مسئول با تاکید بر این‌که در کشور کمبود کالا نداریم، ادامه داد: ذخایر استراتژیک برای استان پیش‌بینی شده است و وقتی در بازار کمبودی وجود ندارد، هجمه به بازار معنی ندارد.

وی از خرید گندم مورد نیاز استان خبر داد و افزود: تا به امروز میزان مصرف یک ساله و مازاد بر آن در استان گندم خریداری شده است و مشکلی در حوزه ذخیره‌سازی و خرید گندم در استان نداریم.

این مسئول با اشاره به مباحث مطرح شده در جلسه مبنی بر فعالیت صنایع مزاحم در شهرستان خرم‌دره، تصریح کرد: برای انتقال این صنایع به بیرون شهر باید مجوز لازم از ارگان‌های مرتبط شده اخذ شود که حل این مشکل در گروه با همکاری با شرکت شهرک‌های صنعتی است./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

جدیدترین آمار از قیمت کالاهای اساسی + جدول

قیمت برنج ایرانی در دی ماه امسال نسبت به دی سال گذشته به طور متوسط 46 درصد افزایش قیم...

تامین 35 میلیارد دلار ارز برای کالاهای اساسی

رییس کل بانک مرکزی گفت: با وجود فشار حداکثری آمریکا، در ۱۱ ماهه امسال حدود ۳۵.۵ میلیا...

برنج و چای در یک سال گذشته چقد گران شدند؟

 در یک سال گذشته برنج و چای خارجی رشد قابل توجهی نسبت به سال قبل داشته است، برنج حدود...

قیمت کالاهای اساسی در آذرماه نسبت به سال گذشته

دامنه درصدی بالاترین قیمت برخی کالاهای اساسی در آذرماه امسال نسبت به ماه مشابه پارسال...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news