اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 04 اسفند 1398
28 مرداد 1398 28 مرداد 1398
18:27 18:27

دستگیری هزاران نفر در هند و کشمیر

دولت هند متعاقب لغو خودمختاری کشمیر حدود یکصد فعال مدنی و دانشگاهی و 4000 نفر از شهروندان کشمیر را روانه بازداشت کرده است

به گزارش سلام نو به نقل از عصر ایران ، در روزهای اخیر دولت مرکزی هند، خودمختاری منطقه مسلمان نشین کشمیر تحت کنترل خود را لغو کرد و این موضوع منجر به خشم عمومی و اعتراضات شدیدی در این منطقه شده است. این اقدام با بازداشت های گسترده و قطع تلفن همراه شد.

خبرگزاری فرانسه نوشت: هزاران نفر در منطقه "کشمیر هند" به دلیل ترس از ناآرامی‌های احتمالی در پی لغو امتیازات ویژه خودمختاری دستگیر شده اند.

بازداشت 4 هزار نفر در کشمیر هند بعد از لغو خودمختاری

یکی از مقامات دادستانی هند اعلام کرد که تاکنون حدود 4 هزار نفر طبق قانون "امنیت عمومی" بازداشت شده‌اند. این قانون می‌تواند بازداشت‌شدگان را بدون محاکمه یا اتهام  تا 2 سال در حبس نگه دارد.

این دادستان هند اعلام کرد: بسیاری از این افراد به دلیل پر شدن ظرفیت زندان‌های منطقه با پرواز به خارج از کشمیر منتقل شدند.از طرفی وضعیت امنیتی و مخابراتی کشمیر هند همچنان مانند سابق است. این در حالیست که دولت هند از رفع بخشی از محدودیت‌های ارتباطی سخن گفته بود.

جو منطقه کشمیر هند به شدت امنیتی و ارتباطات تلفنی نیز قطع همچنان است.

دولت هند در دو هفته اخیر بارها بازداشت بیش از 100 نفر از سیاست‌مداران منطقه‌ای، دانشگاهیان و فعالان مدنی را پس از لغو امتیاز خودمختاری کشمیر و جامو تائید کرد.

بازداشت 4 هزار نفر در کشمیر هند بعد از لغو خودمختاری

آنها اعلام کردند که برخی از این بازداشت‌ها به منظور "پیشگیری از نقض صلح" در منطقه‌ای صورت گرفته که بیش از سه دهه در شورش‌های مسلحانه علیه هند جنگیده‌اند.

روهیت کانسال سخنگوی دولت کشمیر و جامو اعلام کرد که هیچ آمار "دقیق و متمرکزی" از تعداد بازداشتیان وجود ندارد.

خبرگزاری فرانسه در گفت‌و‌گو  با  شمار زیادی از مقامات امنیتی و پلیس "سرنیگار" مهم‌ترین شهر کشمیر، این بازداشت‌ها را تائید می‌کند.

منطقه کشمیر هند شاهد جنبش های و فعالیت های سیاسی - مسلحانه برای استقلال یا پیوستن به پاکستان است.  دولت هند این حرکت ها را تروریستی می داند اما پاکستان ضمن حمایت از این فعالیت ها آنها را مبارزات آزادیبخش توصیف می کند.

بازداشت 4 هزار نفر در کشمیر هند بعد از لغو خودمختاری

اخبار مرتبط

icon news

هشدار هند به پاکستان

فرمانده ارتش هند اعلام کرد هند حق حمله به پایگاه‌های تروریستی را برای خود محفوظ می‌دا...

درگیری‌های‌ شدید پاکستان و هند در مرزهای مشترک

طبق اعلام رسانه های پاکستانی، تبادل آتش میان مرزبانان پاکستان و هند در منطقه مرزی کشم...

خروج ۷ هزار نیروی امنیتی هندی از کشمیر

وزارت کشور هند دستور خروج ۷ هزار نیروی پلیس و امنیتی مستقر در منطقه کشمیر را صادر کرد...

اوضاع آرام کشمیر!

وزیر کشور هند بیان کرد وضعیت کشمیر با ثبات است و به زودی اینترنت نیز در این منطقه وصل...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news