اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 28 بهمن 1398
28 مرداد 1398 28 مرداد 1398
18:57 18:57

آنکارا: سوریه 3 غیرنظامی ما را کشت

وزارت دفاع ترکیه در حالی از کشته شدن سه نظامی ترک به دست ارتش سوریه خبر داده که نیروهای نظامی آن حضوری غیرقانونی در داخل خاک سوریه دارند

ادعای آنکارا درباره بمباران کاروان ارتش ترکیه در خاک سوریه

به گزارش سلام نو به نقل از آناتولی، وزارت دفاع ترکیه امروز دوشنبه بی اشاره به حضور نظامی ارتش کشورش در سوریه بدون کسب مجوز از دولت قانونی دمشق و بر خلاف قوانین بین المللی ادعا کرد: در بمباران کاروان ترکیه در سوریه توسط جنگنده های دولت دمشق ،۳ غیرنظامی نیز کشته شده اند!

ادعای وزارت دفاع ترکیه که با هدف سوء استفاده از این امر در مجامع مختلف در حالی است که این کشور تا کنون درباب حضور اشغالگرانه نظامیان خود در خاک سوریه هیچ توضیحی را ارائه نداده است.

گفتنی است، یک منبع وابسته به وزارت خارجه سوریه ساعاتی پیش اعلام کرد: نظامیان ترکیه با تجهیزات و مهمات از مرز سوریه عبور کرده و به سمت خان شیخون در حومه جنوبی ادلب برای کمک به تروریستهای جبهه النصره در حال حرکت هستند که این حمایت نامحدود ترکیه از گروههای تروریستی را نشان می دهد.

وزارت خارجه سوریه اعلام کرد: این اقدام که به مثابه دخالت آشکار ترکیه محسوب می شود، محکوم است و رژیم ترکیه مسئول کامل تبعات این نقض آشکار حاکمیت و تمامیت اراضی سوریه است. این رفتار متجاوزانه و خصمانه رژیم ترکیه تاثیری بر عزم راسخ ارتش سوریه برای تعقیب و مقابله با تروریستها در خان شیخون ندارد و ارتش سوریه در راستای پاکسازی کامل خاک سوریه از لوث تروریستها گام بر می دارد.

این در حالی است که منابع خبری شب گذشته از ورود ارتش سوریه به شهر راهبردی خان شیخون خبر داده بودند.

این منابع اعلام کرده بودند که نیروهای ارتش سوریه شب گذشته وارد شهر راهبردی خان شیخون شده و شروع به پیشروی در آن کرده اند و اینکه نبرد سنگینی میان تروریستها و ارتش سوریه در این شهر جریان دارد.

منابع وابسته به مخالفان سوری اعلام کردند که این اولین باری است که نیروهای ارتش سوریه از زمان خارج شدن این شهر از کنترل ارتش سوریه در سال ۲۰۱۴ وارد آن می شوند.

این منابع بیان کردند که نیروهای ارتش سوریه از سمت شمال غربی وارد شهر شده و بر برخی ساختمان ها مسلط شده اند.

یک منبع نظامی ارتش سوریه هم اعلام کرده بود که ارتش سوریه وارد شهر راهبردی خان شیخون از سمت شمال غربی آن شده است و ادوات و تجهیزات تروریست ها را منهدم و بسیاری از آنها را به هلاکت رسانده است و شمار زیادی از تروریستها نیز فرار کرده اند/ مهر

اخبار مرتبط

icon news

شب پایکوبی مردم حلب بخاطر پاکسازی این شهر از وجود تروریست ها + عکس

در پی آزادی و پاکسازی شهرک ها و روستاهای غرب و شمال شهر حلب از وجود تروریست‌ها توسط ا...

کاروان نظامی آمریکا وارد سوریه شد

بنابر اعلام منابع امنیتی عراق یک کاروان نظامی آمریکایی از این عراق به سوریه منتقل شده...

گلایه ترکیه از کشورهای عربی سازش ‌کننده با «معامله قرن»

وزیر امور خارجه ترکیه در حاشیه پنجاه و ششمین کنفرانس امنیتی مونیخ از رویکرد برخی کشور...

تلاش روسیه برای کاهش تنش‌ در آفریقا، خاورمیانه و خلیج فارس

سرگئی لاوروف اعلام کرد روسیه به تلاش برای یافتن راه‌هایی برای کاهش تنش‌ها در خاورمیان...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news