اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 28 بهمن 1398
28 مرداد 1398 28 مرداد 1398
19:24 19:24

زنان خانه‌دار بیمه می شوند

قائم مقام سازمان تامین اجتماعی خبر داد که زنان خانه دار بین 18 تا 50 ساله می توانند درخواست بیمه بدهند تا شرایط بیمه و حقوق بازنشستگی آنها اعلام شود

شرایط بیمه و دریافت حقوق بازنشستگی زنان خانه‌دار

به گزارش سلام نو، محمدحسن زدا درباره شرایط بیمه زنان خانه دار و در پاسخ به این پرسش که آیا زنان خانه‌داری که بواسطه بیمه همسرشان، از دفترچه درمان تامین اجتماعی استفاده می‌کنند می‌توانند تحت پوشش بیمه زنان خانه دار قرار بگیرند؟ گفت: یکی از خدمات سازمان تامین اجتماعی بیمه زنان خانه‌دار است. زنان خانه‌دار با ۱۸ تا ۵۰ سال سن می‌توانند به شعب سازمان تامین اجتماعی مراجعه و تقاضای بیمه کنند.

قائم مقام سازمان تامین اجتماعی افزود: سازمان تامین اجتماعی سه مدل بیمه را برای زنان خانه دار درنظر گرفته است. نوع اول با حق بیمه ۱۲ درصد است و شامل بازنشستگی می‌شود. نوع دوم با حق بیمه ۱۴ درصدی شامل بازنشستگی و فوت و نوع سوم که گرانترین است با حق بیمه ۱۸ درصدی شامل بازنشستگی، فوت و از کار افتادگی می‌شود.

زدا با اشاره به اینکه بسیاری بانوان تصور می‌کنند، چون به تبعیت از همسرشان دفترچه درمان دارند خودشان هم بیمه اند، درحالی که یک تصور اشتباه است گفت: صحیح است که زنان با این دفترچه از خدمات درمانی استفاده می‌کنند، اما نمی‌توانند از حقوق و مستمری بازنشستگی بهره‌مند شوند.

وی ادامه داد: اگر زنان خانه‌دار با سازمان قرارداد ببندند پس از رسیدن به سن بازنشتگی می‌توانند حقوق دریافت کنند و کمک حال اقتصاد خانواده باشند.

قائم مقام سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه ما نرخ درمان را روی نرخ حق بیمه زنان خانه‌دار نمی‌آوریم و آن‌ها کماکان میتوانند از دفترچه درمان به تبعیت همسرشان استفاده کنند گفت: اما چنانچه مایل به دریافت بیمه درمان هم باشند باید سرانه درمان را جداگانه بپردازند که برای سال ۹۸ حدود ۴۹ هزارتومان است./ ایلنا

اخبار مرتبط

icon news

ابطال نسخه‌های قدیمی دفترچه تامین اجتماعی

سازمان تامین اجتماعی در اطلاعیه ای اعلام کرد که با صدور دفترچه جدید، نسخه های دفترچه ...

مستمری‌بگیران تامین اجتماعی عیدی دریافت می کنند

همزمان با گرامیداشت دهه‌ی فجر؛ عیدی بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی ا...

نیمه دوم ماه بهمن عیدی بازنشستگان تأمین اجتماعی پرداخت می شود

 مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: در نیمه دوم ماه بهمن عیدی بازنشستگان و مستمری بگی...

نحوه تامین اعتبار دفترچه های درمانی تأمین اجتماعی

محمدحسن زدا قائم مقام سازمان تامین اجتماعی گفت: گروهی که بیمه آنها توافقی و قراردادی ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news