اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 28 بهمن 1398
28 مرداد 1398 28 مرداد 1398
20:15 20:15

کابینه سابق ترامپ علیه او ائتلاف تشکیل می دهد

مدیر سابق ارتباطات کاخ سفید خبر از تشکیل ائتلافی از مقامات سابق کابینه ترامپ علیه دونالد ترامپ در آستانه انتخابات ریاست جمهوری 2020 داد

تشکیل ائتلافی از مقام‌های سابق آمریکا علیه ترامپ

به گزارش سلام نو به نقل از تارنمای خبری شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان، ‌ اسکاراموچی که به تازگی از حمایت ترامپ دست کشیده است، گفت: در حال تشکیل تیمی از افرادی هستم که درست مثل من فکر می کنند.

وی افزود: این به معنای وضعیت بدون ترامپ نیست و لفاظی و فریاد صرف نیز محسوب نمی شود. این فرد، ‌ متزلزل است، همه افراد داخل کاخ سفید این را می دانند و همه افراد خارج نیز به آن واقف هستند. ۹۱۰۹

اسکاراموچی گفت: باید ببینیم که آیا می توانیم یک جایگزین مناسب پیدا کنیم یا نه.

وی افزود: باید برخی مقام های سابق کابینه را برای صحبت در مورد این مساله گردهم آورم. آنها می دانند که این یک بحران است.

اسکاراموچی بدون نام بردن از افراد موردنظر برای حضور در این ائتلاف، پیش بینی کرد که اواسط تا اواخر پاییز، افرادی که مایل به سخن گفتن علیه ترامپ هستند، گردهم می آیند.

وی هفته گذشته اعلام کرد که دیگر از انتخاب مجدد ترامپ در منصب ریاست جمهوری حمایت نمی کند.

وی یادآور شد که اگر جمهوریخواهان بیشتری شروع به مخالفت علنی با ترامپ کنند، ‌ روندی آغاز می شود که می تواند در نهایت ترامپ را با بلیت حزب جمهوریخواه تعویض کند.

ترامپ نیز در واکنش به پایان حمایت اسکاراموچی از خود، ‌ از وی انتقاد کرد و گفت که شناخت کمی از وی داشته، ‌ اگرچه وی را اخراج کرده است.

براساس این گزارش، ‌ ترامپ با چالشی جمهوریخواهانه رو بروست و این چالش را «بیل ولد» فرماندار سابق ایالت ماساچوست برای او رقم زده است که چندی پیش اعلام کرد رسما وارد گود رقابت انتخاباتی ۲۰۲۰ با ترامپ می شود.

ولد پیشتر به سی‌ان‌ان گفت که اگر ترامپ چند سال دیگر رئیس جمهوری آمریکا باشد، ‌ این یک فاجعه سیاسی است و مایه نگرانی و هراس برای این جمهوری است.

ترامپ همچنین ممکن است با چالشی از سوی «مارک سانفورد» نماینده سابق کارولینای جنوبی مواجه شود که درصدد مقابله با ترامپ در دور مقدماتی انتخابات ۲۰۲۰ از حزب جمهوریخواه است.

سانفورد گفته است که ترامپ سزاوار انتخاب مجدد نیست، ‌ زیرا کشور را به مسیر اشتباهی سوق می دهد.

اسکاراموچی از جمله مقام هایی است که به دلیل اختلاف نظر با ترامپ مجبور به استعفا از پست های دولتی شدند یا با تصمیم مستقیم ترامپ اخراج شدند.

«سالی یتس» معاون دادستان کل، «پریت بهارارا» وکیل دادگستری، «جیمز کومی» رئیس سابق پلیس فدرال آمریکا، «ریج هیگنس» مدیر برنامه ریزی راهبردی در شورای امنیت ملی آمریکا و «درک هاروی» مدیر بخش خاورمیانه در شورای امنیت ملی کاخ سفید، از دیگر مقام های سابق در این لیست سیاه هستند./ ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

ترامپ: روسیه به حمایتش از عملیات سوریه در ادلب پایان دهد

دونالد ترامپ نسبت به خشونت در ادلب در تماسی تلفنی با رجب طیب اردوغان ابراز نگرانی کرد...

اعضای کمیته اجرایی «معامله قرن» مشخص شدند

طبق اعلام رسانه‌های اسرائیلی، دونالد ترامپ اعضای کمیته اجرایی طرح موسوم به «معامله قر...

انتقاد جان کری از سیاست‌های دونالد ترامپ

وزیر خارجه پیشین آمریکا در حاشیه نشست امنیتی مونیخ از سیاست‌های دونالد ترامپ انتقاد ک...

دیدار صدر اعظم اتریش با ترامپ

طبق اعلام دفتر صدر اعظم اتریش، سباستین کورس با دونالد ترامپ در اول ماه مارس دیدار خوا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news