اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 27 شهریور 1398
28 مرداد 1398 28 مرداد 1398
23:53 23:53

خوش رقصی پاراگوئه برای رژیم صهیونیستی/ حزب‌الله و حماس در لیست گروه‌های تروریستی آسیونسیون

رسانه‌ های صهیونیستی خبر دادند که حماس و حزب الله لبنان در لیست گروهای تروریستی پاراگوئه قرار گرفته اند که مورد استقبال وزیر خارجه این رژیم قرار گرفت

پاراگوئه، حزب‌الله لبنان را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داد

به گزارش سلام نو به نقل از تارنمای صهیونیستی «عاروتص شوا»، کاتس در این باره گفت: ما از دیگر کشورها می‌خواهیم تا به پاراگوئه ملحق شده و این سازمان‌ها را تروریستی اعلام کنند.
روزنامه صهیونیستی جرزالم پست با بیان اینکه این تصمیم پاراگوئه روز دوشنبه اعلام شده است، نوشت: این اقدام پاراگوئه یک ماه پس از آن صورت گرفته که آرژانتین به عنوان اولین کشور آمریکای لاتین حزب‌الله لبنان را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار داده و دارایی‌های آن را توقیف کرد.
گزارش‌های رسانه‌ای حاکی است که برزیل نیز درحال بررسی اقدام مشابهی علیه حزب‌الله است. ایالات متحده از متحدان خود در آمریکایی لاتین خواسته است تا تصمیمات مشابهی علیه حزب‌الله اتخاذ کنند.
شبکه آمریکایی بلومبرگ دوشنبه به نقل از «سه مقام آگاه» گزارش داد: بحث در این باره در بالاترین سطوح دولت برزیل جریان دارد اما از حمایت فراگیر برخوردار نیست.
تارنمای این شبکه نوشت: «ژائیر بولسونارو» رئیس جمهوری برزیل برای اینکه در این زمینه قانونی تصویب کند، با دو چالش بزرگ مواجه است. نخست آنکه، بسیاری از مقام‌های این کشور بیم آن دارند که تروریستی خواندن حزب‌الله روابط برزیل و ایران را تیره کند. ایران سالانه ۲.۵ میلیارد دلار کالای برزیلی وارد می‌کند.
دوم آنکه قوانین برزیل تعریف روشنی درباره تروریسم ندارند و تروریستی خواندن حزب‌الله مستلزم اتخاذ گام‌های زیادی است./ ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

السیسی: میخواستند با تروریسم سوریه را ویران کنند

رئیس جمهور مصر اظهار داشت که تروریسم مانند سرطان برای بدن است و تروریسم در سوریه نیز ...

حماس: تا آزادی فلسطین مبارزه می کنیم

مسئول روابط خارجی حماس اعلام کرد که راهبرد ما نبرد با اسرائیل و هدف ما آزادی سرزمین ه...

کانادا اموال28 میلیون دلاری ایران را به فروش گذاشت

طبق حکم دیوان عالی انتاریو، در کانادا، اموال حاصل از فروش دو ساختمان متعلق به حکومت ا...

مقام ارشد حماس نتایج دیدار با ایران را بیسابقه اعلام کرد

عضو برجسته حماس ضمن صادقانه اعلام کردن حمایت ایران از مقاومت فلسطین، نتایج دیدار هیئت...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news