اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 26 آبان 1398
28 مرداد 1398 28 مرداد 1398
23:53 23:53

خوش رقصی پاراگوئه برای رژیم صهیونیستی/ حزب‌الله و حماس در لیست گروه‌های تروریستی آسیونسیون

رسانه‌ های صهیونیستی خبر دادند که حماس و حزب الله لبنان در لیست گروهای تروریستی پاراگوئه قرار گرفته اند که مورد استقبال وزیر خارجه این رژیم قرار گرفت

پاراگوئه، حزب‌الله لبنان را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داد

به گزارش سلام نو به نقل از تارنمای صهیونیستی «عاروتص شوا»، کاتس در این باره گفت: ما از دیگر کشورها می‌خواهیم تا به پاراگوئه ملحق شده و این سازمان‌ها را تروریستی اعلام کنند.
روزنامه صهیونیستی جرزالم پست با بیان اینکه این تصمیم پاراگوئه روز دوشنبه اعلام شده است، نوشت: این اقدام پاراگوئه یک ماه پس از آن صورت گرفته که آرژانتین به عنوان اولین کشور آمریکای لاتین حزب‌الله لبنان را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار داده و دارایی‌های آن را توقیف کرد.
گزارش‌های رسانه‌ای حاکی است که برزیل نیز درحال بررسی اقدام مشابهی علیه حزب‌الله است. ایالات متحده از متحدان خود در آمریکایی لاتین خواسته است تا تصمیمات مشابهی علیه حزب‌الله اتخاذ کنند.
شبکه آمریکایی بلومبرگ دوشنبه به نقل از «سه مقام آگاه» گزارش داد: بحث در این باره در بالاترین سطوح دولت برزیل جریان دارد اما از حمایت فراگیر برخوردار نیست.
تارنمای این شبکه نوشت: «ژائیر بولسونارو» رئیس جمهوری برزیل برای اینکه در این زمینه قانونی تصویب کند، با دو چالش بزرگ مواجه است. نخست آنکه، بسیاری از مقام‌های این کشور بیم آن دارند که تروریستی خواندن حزب‌الله روابط برزیل و ایران را تیره کند. ایران سالانه ۲.۵ میلیارد دلار کالای برزیلی وارد می‌کند.
دوم آنکه قوانین برزیل تعریف روشنی درباره تروریسم ندارند و تروریستی خواندن حزب‌الله مستلزم اتخاذ گام‌های زیادی است./ ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

اسد: رابطه من با مردم در هیچ صورتی خراب نمی‌شود

رئیس‌جمهور سوریه بیان کرد هیچ موضوعی نمی‌تواند رابطه من با مردم را خراب کند حتی موضوع...

هشدار شدید حماس به رژیم صهیونیستی

سخنگوی جنبش حماس به شبکه خبری «الاقصی» گفت که اگر رژیم صهیونیستی حملات خود علیه غزه ر...

نشست اضطراری گروه های فلسطینی به دعوت حماس

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس گروه‌های فلسطینی در نوار غزه را به برگزاری نشستی فوق‌ ...

حزب الله در پی استقرار یک دولت تکنوکرات در لبنان

طبق آخرین گزارش ها معترضین لبنانی ها در روزهای اخیر در شهرهای مختلف لبنان دست به تظاه...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news