اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 05 اسفند 1398
29 مرداد 1398 29 مرداد 1398
11:12 11:12

جرأت دارند آدریان دریا را توقیف کنند! / با شدت بیشتری با آمریکا برخورد می‌کنیم

سردار سرتیپ پاسدار اسماعیل کوثری جانشین فرمانده قرارگاه ثار الله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت:در رابطه با  تلاش‌های مقامات‌آمریکا برای توقیف نفتکش آدریان ،اگر آمریکایی‌ها و یا کشور دیگری دست به اقدام دیگری بزنند قطعا با شدت بیشتری با آنها برخورد می‌کنیم.

توقیف کشتی ایرانی تکرار شود با شدت بیشتری برخورد می‌کنیم

به گزارش سلام نو، سردار سرتیپ پاسدار اسماعیل کوثری در رابطه با درخواست آمریکا برای توقیف نفتکش ادریان دریا اظهارداشت:آنان به خوبی می دانند که چنین اقداماتی به ضررشان است.

وی با یادآوری اینکه تصمیم دادگاه آمریکا در مورد ادریان دریا عملی نشد، گفت: این نفتکش اکنون در حال ادامه مسیر و انجام ماموریت خود است.
جانشین قرارگاه ثارالله سپاه با تاکید بر اینکه چنین اقداماتی تاثیری در روابط ایران و سوریه ندارد، گفت: هدف آنها از چنین اقداماتی روابط بین ایران و سوریه نیست؛ آنها از ما مشت محکمی خورده اند و هنوز گیج هستند. با این وجود به خوبی می دانند که اگر دست به اقدام دیگری بزنند قطعا با شدت بیشتری برخورد می کنیم.
کشتی آدریان دریا که پیش از این گریس یک نام داشت، حدود ۴۵ روز قبل توسط نیروهای انگلیسی در جبل‌الطارق توقیف با طرح این ادعا که تحریم‌های اتحادیه اروپا را نقض کرده است، توقیف شد.
سرانجام دادگاه عالی منطقه جبل‌الطارق روز پنجشنبه ( ۲۴ مرداد)  طی حکمی دستور رفع توقیف آدریان دریا را صادر و اعلام کرد: دیگر دلیلی برای نگه داشتن این نفتکش وجود ندارد، اما مقام‌های  آمریکایی تلاش کردند تا مانع از رفع توقیف «آدریان دریا» شوند و خواستار جلوگیری از حرکت آن شدند.
سرانجام روز یکشنبه دادگاه عالی جبل‌الطارق با این درخواست آمریکا مخالفت و آن را رد کرد و با توجه به هماهنگی  و آماده سازی کشتی «آدریان دریا»، این نفتکش ایرانی روز دوشنبه از منطقه جبل الطارق خارج و وارد آبهای بین المللی شد./ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

احتمال شیوع کرونا در آمریکا می‌تواند همانند چین باشد

مرکز مدیریت و پیشگیری بیماری آمریکا، اعلام کرد بازگرداندن مسافران آمریکایی کشتی تفریح...

روسیه: مکانیسم حل اختلاف با نیروهای آمریکایی فعال است

معاون وزیر خارجه روسیه اعلام کرد مکانیسم حل اختلاف با نیروهای آمریکایی فعال و بسیار ک...

دعوای لفظی روسیه و آمریکا برسر کرونا!

ادعای مسئولان آمریکایی درباره وجود صفحات مجازی مرتبط با روسیه در شبکه‌های اجتماعی که ...

واکنش تند سوریه به خشم آمریکا از بازگشایی فرودگاه حلب

وزارت خارجه سوریه امروز (شنبه) در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن خشم آمریکا از آغاز پروازها...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news