اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 23 آبان 1398
29 مرداد 1398 29 مرداد 1398
12:54 12:54

پیروزی بلندقامتان ایران مقابل هنگ کنگ / اقتدار دختران والیبالیست

 تیم ملی والیبال بانوان ایران در دومین مسابقه از رقابت‌های والیبال قهرمانی آسیا به مصاف هنگ‌کنگ رفت و 3 بر صفر به  پیروزی رسید.

ایران 3 – هنگ کنگ 0؛ اقتدار دختران والیبالیست

به گزارش سلام نو، بانوان ایران در اولین گام از مسابقات قهرمانی والیبال آسیا 2019 روز یکشنبه برابر کره‌جنوبی میزبان قدرتمند خود قرار گرفتند و نتوانستد حریف مدعی خود را شکست دهند، اما  امروز برای رقابت با دیگر حریف شرق آسیایی خود وارد زمین شدند. هنگ‌کنگ هر چند مانند ایران مسابقات را با شکست برابر کره‌جنوبی در روز دوشنبه آغاز کرد، اما در رده‌بندی جهانی بدون امتیاز در رده ۱۱۷ قرار گرفته است.
بانوان ایران برای رسیدن به مرحله بعدی مسابقات، به برد در این مسابقه نیاز داشتند و می دانستند در صورت کسب پیروزی راهی مرحله یک‌چهارم نهایی رقابت‌ها خواهند شد. برد برابر این حریف برای بانوان ایران اهمیت فوق‌العاده‌ای داشت و به همین خاطر بازیکنان بعد از اولین شکست خود هم قسم شدند که برنده این مسابقه باشند تا بتوانند در مسیر تاریخ‌سازی گام بردارند.
ملی‌پوشان ایران از ساعت ۹:۳۰ صبح روز سه‌شنبه برابر حریف خود به میدان رفتند تا مجوز صعود را کسب کنند.
در ست اول که بازی تا اواسط ست برابر پیش می رفت، ایران توانست در نهایت 25 بر 20 به برتری دست پیدا کند. در ست دوم کار راحت تر بود و بازیکنان با استرس کمتری پای به زمین گذاشتند تا در نهایت با اختلاف 10 امتیازی و نتیجه 25 بر 15 به برتری برسند.
در ست سوم نیز قصه ست دوم تکرار شد و این ملی پوشان دختر والیبال ایران بودند که توانستند با قدرت برابر هنگ کنگ به برتری 25 بر 15 برسند. بدین ترتیب ایران به عنوان تیم دوم گروه خود با یک برد و یک باخت به مرحله یک چهارم نهایی مسابقات قهرمانی آسیا رسید./بهارنیوز

اخبار مرتبط

icon news

تیم ملی هندبال به پیروزی رسید

تیم ملی هندبال جمهوری اسلامی ایران برابر کره جنوبی به برتری رسید. این دیدار اولین باز...

با شایستگی به پیروزی دست پیدا کردیم!

بازیکنان تیم ملی بحرین بعد از پیروزی برابر ایران در انتخابی جام جهانی 2022، از هوادار...

کاروان تیم ملی فوتبال به تهران رسید

فدراسیون فوتبال اعلام کرد بازیکنان و کادر فنی تیم ملی بعد از سفر طولانی به هنگ کنگ به...

خودداری کریم انصاری فر از شادی بعد از گل+عکس

کریم انصاری فرد که در هر دو گل ایران به هنگ کنگ نقش داشت بعد از گل زدن از خوشحالی امت...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news