اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 02 آبان 1398
29 مرداد 1398 29 مرداد 1398
21:03 21:03

ادامه انفجارهای مشکوک در انبار مهمات الحشد الشعبی

 در چند وقت اخیر شاهد انفجارها و آتش سوزی های مشکوک در انبارهای مهمات الحشد الشعبی هستیم . در همین راستا بعد از ظهر امروز سه شنبه انبار مهمات الحشد الشعبی در پایگاه هوایی «بلد» از توابع استان صلاح الدین به طرز مشکوکی منفجر  شد.

انفجار انبار مهمات الحشد الشعبی این بار در صلاح الدین

به گزارش سلام نو، رسانه های عراق در خصوص علت انفجار نظرهای مختلفی داده اند و برخی این انفجار جدید را ناشی از بمباران با هواپیمای بدون سرنشین دانسته و برخی نیز ناشی از حمله موشکی عنوان کرده اند و رسانه های دیگر آن را ناشی از انفجار در داخل انبار مهمات دانسته اند.

پایگاه هوایی بلد بزرگترین پایگاه نظامی عراق به شمار می رود که در منطقه بلد در جنوب استان صلاح الدین در 64 کیلومتری شمال بغداد واقع شده و انبار مهمات نیروهای الحشد الشعبی طبق گزارش رسانه های عراق به این پایگاه چسبیده است.

در این پایگاه نظامی، هواپیماهای اف 16 که عراق از آمریکا خریداری کرده نگهداری می شوند و تعداد قابل توجهی از نیروهای آمریکایی در قالب نیروهای آموزش دهنده در این پایگاه نظامی به سر می برند.

این پایگاه نظامی با 25 کیلومترمربع مساحت و 20 کیلومتری حفاظ امنیتی دارای دو باند پرواز و 39 آشیانه هواپیما است.

خبرگزاری «الغد پرس» عراق به نقل از یک منبع آگاه نوشته است که حادثه ناشی از انفجار در انبار مهمات گروه «کتائب امام علی (ع)» وابسته به الحشد الشعبی اتفاق افتاده که به پایگاه بلد چسبیده است اما هنوز معلوم نیست که انفجار ناشی از حمله هوایی یا شلیک موشک، یا آتش سوزی و یا ناشی از آتش گرفتن سوخت منجمد بوده است.

خبرگزاری «السومریه نیوز» نیز گفته است که آتش سوزی بزرگی در پایگاه هوایی «بلد» در استان صلاح الدین اتفاق افتاده اما هنوز به درستی مشخص نیست که ناشی از حمله هوایی یا اینکه ناشی از یک حادثه بوده است.

از طرفی تلویزیون «العهد» عراق ارگان خبری گروه مقاومت عصائب اهل الحق گفته است که بر اثر انفجار در داخل انبار مهمات الحشد الشعبی در پایگاه بلد تعدادی از موشک ها و گلوله ها این انبار به اطراف اصابت کردند.

در طول یک هفته گذشته این دومین انفجار بزرگ در انبارهای مهمات الحشد الشعبی بعد از انفجار 21 مردادماه گذشته در انبار مهمات الحشد در جنوب بغداد به شمار می رود./ ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

انفجار در مسجدی در افغانستان/80 کشته وزخمی

خبرگزاری اسپوتنیک از انفجار در مسجدی در ولایت ننگرهار افغانستان خبر داد و اعلام کرد: ...

تکذیب مداخله حشد شعبی در اعتراضات اخیر

فرماندهی عملیات مشترک عراق گفت: حشد شعبی در اعتراضات اخیرهیچ دخالتی نداشته اند و گفت:...

حمله تروریستی به پلیس نظامی روسیه در سوریه

الکسی باکین، رئیس مرکز آشتی روسیه در سوریه اعلام کرد در مسیر گشت‌زنی‌های پلیس نظامی ر...

انفجار مهیب خودرو در سوریه

یک خودروی بمب گذاری شده در شهر «قامشلی» سوریه به طرز هولناکی منفجر شده است.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news