اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 23 مهر 1398
30 مرداد 1398 30 مرداد 1398
08:59 08:59
عضو کمیسیون انرژی مجلس اعلام کرد:

بنزین گران نمی‌شود / روزی یک میلیون لیتر بنزین قاچاق می‌شود!

هدایت‌الله خادمی عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: ادعای قاچاق ۱۰ تا ۱۲ میلیون لیتر بنزین اشتباه است و حدود یک میلیون لیتر روزانه قاچاق بنزین انجام می‌شود.

قاچاق ۱۲میلیون لیتر بنزین اشتباه بود؛ یک میلیون لیتر قاچاق می‌شود

به گزارش سلام نو، هدایت‌الله خادمی، درباره تصمیم دولت برای راه اندازی سامانه کارت سوخت، گفت: دولت گذشته به درستی این سازوکار را در پیش گرفت اما با روی کار آمدن دولت تدبیر این سازوکار به بهانه غیر شفاف بودن و ایجاد رانت، کنار گذاشته شد.

وی اضافه کرد: دولت برای حذف کامل کارت سوخت دو لایحه ارائه داد که مورد انتقاد و اعتراض نمایندگان مجلس قرار گرفت و بالاخره پس از افزایش قاچاق سوخت، دولت خود مجدد این سامانه را راه اندازی کرد.

نماینده مردم ایذه در مجلس با بیان اینکه معاون وزیر در پالایش و پخش، اخیرا در جلسات کمیسیون حضور یافت و توضیحاتی در مورد راه اندازی سامانه کارت سوخت در راستای ایجاد شفافیت در مصرف سوخت ارائه داد، افزود: طبق گزارش معاون وزیر نفت فعلا محدودیتی در عرضه بنزین ایجاد نخواهد شد.

خادمی گفت: در آن جلسه موضوع قاچاق بنزین مورد بررسی قرار گرفت و مشخص شد که ادعای قاچاق ۱۰ تا ۱۲ میلیون لیتر بنزین اشتباه بوده و حدود یک میلیون لیتر روزانه قاچاق بنزین انجام می شود.

وی با بیان اینکه قرار بود دولت بنزین را سهمیه‌بندی کند و افزایش نرخ بنزین محقق شود اما با توجه به شرایط جامعه این تدبیر اتخاذ نشد، افزود: احتمالاً در آینده این اقدامات انجام خواهد شد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به اینکه در کشور ما روزانه ۱۰۰ میلیون لیتر بنزین مصرف می شود که تنها یک میلیون لیتر آن قاچاق می شود،گفت: البته در بحث گازوئیل بررسی جدی انجام نشد. /مهر

اخبار مرتبط

icon news

خادمی: متأسفانه دنیا به سمت خوی وحشی‌گری می‌رود

یک نماینده مجلس اظهار کرد: متأسفانه دنیا به سمت خوی وحشی‌گری رفته است و کشورهایی که پ...

شایعه سازی درباره گرانی بنزین مغایر امنیت ملی بود

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد:  بیان موضوع گران شدن بنزین موجب ای...

رییس‌جمهور:نمی توانیم دست از حمایت همسایگان خود برداریم

روحانی با بیان اینکه برخی ممکن است بگویند با توجه به شرایط داخلی نباید در عرصه سیاست ...

توییت پوپولیستی خادمی علیه روحانی

هدایت الله خادمی که نامش به عنوان یکی از نمایندگان نجومی بگیر در وزارت نفت مطرح است د...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news