اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 05 بهمن 1398
30 مرداد 1398 30 مرداد 1398
12:52 12:52

فروشگاه زنجیره‌ای والمارت از تسلا شکایت کرد

فروشگاه‌های زنجیره‌ای والمارت به خاطر آتش گرفتن پنل‌های خورشیدی موجود در فروشگاه‌هایش از شرکت تسلا  شکایت کرد، زیرا معتقد است تسلا اصول اولیه ایمنی را در تعبیه این پنل‌ها رعایت نکرده است.

پنل خورشیدی

به گزارش سلام نو، فروشگاه زنجیره‌ای والمارت پس از آتش گرفتن پنل‌های خورشیدی روی پشت بام هفت فروشگاه خود از تسلا شکایت کرده است. گفته می‌شود تسلا در نصب این پنل‌ها اقدامات ایمنی مناسب را رعایت نکرده است.

به گفته والمارت، ظاهرا تسلا سیستم‌های الکتریکی و خورشیدی خود را به درستی نصب نکرده است و بازرسانی را هم می‌فرستاده است که فاقد آموزش و دانش اولیه خورشیدی بوده‌اند. والمارت همچنین ادعا کرده است که صفحات خورشیدی تسلا با نقایص قابل مشاهده روبرو هستند.

این فروشگاه زنجیره‌ای، تسلا را برای نقض قرارداد، سهل انگاری و عدم رعایت استانداردهای صنعتی متهم کرده است و رسما از این شرکت شکایت کرده است.

والمارت از تسلا خواسته است تا نه تنها خسارت‌های مربوط به این هفت فروشگاه آتش گرفته را پرداخت کند، بلکه پنل‌های خود را از بیش از ۲۴۰ فروشگاه والمارت جمع‌آوری کند.

تسلا هنوز در این مورد اظهار نظر نکرده است. هرچند به احتمال زیاد زیر بار نمی‌رود، چرا که این شرکت در تلاش است تا تجارت خورشیدی خود را جا بیاندازد و قطعا آخرین چیزی که می‌خواهد این است که یک مشتری خوب و بزرگ مانند والمارت را از دست بدهد تا از اثرات منفی ناشی از آن رنج ببرد./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

راه حلی عجیب برای مبارزه با آتش سوزی استرالیا

محققان دانشگاه "استنفورد" در حال آزمایش راه حل‌های جدیدی برای مهار آتش سوزی استرالیا ...

آتش‌سوزی استرالیا از فضا+عکس

فضانوردان ایستگاه فضایی بین‌المللی تصاویری از آتش‌سوزی استرالیا منتشر کرده اند.

کدام خودروسازها در عملکرد سیستم اینفوتینمنت برتر بودند؟

 نشریه معروف کنسیومر ریپورتس لیست برترین خودروسازان را درعملکرد سیستم اینفوتینمنت منت...

وعده‌های تو خالی موسس تسلا

باید قدرت خیال پردازی و افق فکری‌اش را تحسین کرد قدرتی که البته گاه به گاه باعث شده ن...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news