اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 04 اسفند 1398
30 مرداد 1398 30 مرداد 1398
15:30 15:30

مراجعه کارفرمایان به شعب تأمین اجتماعی برای بهره‌مندی از بخشودگی جرائم

 از ١٣ خرداد سال جاری اجرای قانون بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان خوش حساب در شعب تأمین اجتماعی سراسر کشور آغاز شده و زمان اجرای این قانون ١٣ شهریور امسال به پایان می‌رسد.

کارفرمایان برای بهره‌مندی از بخشودگی جرائم  به شعب تأمین اجتماعی مراجعه کنند

به گزارش سلام نو، هیأت وزیران در اجرای ماده (١٣) قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تأمین نیازهای کشور و تقویت آنها در  امر صادرات ، موضوع بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان را مصوب کرده است.

بلافاصله پس از ابلاغ این قانون به سازمان تامین اجتماعی، بخشنامه آن تهیه و به تمامی واحدهای اجرایی این سازمان در سراسر کشور ابلاغ شده است.

بر اساس این مصوبه، کارفرمایان کارگاه‌های مشمول با تأیید ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و کارگروه‌های استانی آن، در صورتی که "جرایم" آنها مربوط به قبل از تاریخ 29اسفند96 باشد، چنانچه تا 13شهریور98 در مورد پرداخت و یا تقسیط اصل بدهی قطعی شده، با سازمان تأمین اجتماعی توافق کنند، از بخشودگی جرایم متعلقه برخوردار خواهند شد.

قانون بخشودگی جرائم در ارتباط با کارفرمایانی اجرا می‌شود که حق بیمه کارگران زیرپوشش خود را به صورت منظم و مطابق با قانون به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت می‌کردند اما به دلیل بروز مشکلات ناخواسته از جمله حوادث و بلایای طبیعی، تحریم‌های ظالمانه و نوسانات نرخ ارز با مشکل مواجه شده و از پرداخت حق بیمه و ایفای تعهدات خود در قبال نیروی کار بازمانده‌اند.

تمامی "جرائم" لغایت  ٢٩‏/١٢‏/٩٦ مشمول این بخشودگی خواهد بود و کارفرمایان بدهکار که در دوره های قبل، علی رغم ارائه درخواست از پرداخت تمام یا بخشی از بدهی خودداری کرده‌اند در صورت ارائه درخواست مجدد و با اخذ تایید ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان‌ها و با رعایت ضوابط مشمول استفاده از تسهیلات این بخشودگی خواهند بود./فارس

اخبار مرتبط

icon news

ابطال نسخه‌های قدیمی دفترچه تامین اجتماعی

سازمان تامین اجتماعی در اطلاعیه ای اعلام کرد که با صدور دفترچه جدید، نسخه های دفترچه ...

مستمری‌بگیران تامین اجتماعی عیدی دریافت می کنند

همزمان با گرامیداشت دهه‌ی فجر؛ عیدی بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی ا...

نیمه دوم ماه بهمن عیدی بازنشستگان تأمین اجتماعی پرداخت می شود

 مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: در نیمه دوم ماه بهمن عیدی بازنشستگان و مستمری بگی...

نحوه تامین اعتبار دفترچه های درمانی تأمین اجتماعی

محمدحسن زدا قائم مقام سازمان تامین اجتماعی گفت: گروهی که بیمه آنها توافقی و قراردادی ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news