اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 05 اسفند 1398
30 مرداد 1398 30 مرداد 1398
16:55 16:55

تمجید دیپلمات پاکستانی از ظریف/ تهدید ایران بی فایده است

یک دیپلمات پاکستانی با تمجید از شایستگی های دیپلماتیک ظریف اظهار کرد که رویکرد تهاجمی ایالات متحده راه به جایی نخواهد برد

دیپلمات پاکستانی: قلدرمابی در قبال ایران کارساز نیست

به گزارش سلام نو، «جاوید حفیظ» روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در اسلام آباد با تمجید از خردمندی مسئولان جمهوری اسلامی ایران از جمله استقامت ظریف در جبهه دیپلماسی و بیان نقطه نظر ایران در منطقه و جهان، افزود: وزیر خارجه هر کشوری حق دارد برای تبیین سیاست های کشورش به سایر کشورها سفر کند.

وی تاکید کرد: ظریف دیپلمات شایسته و تحسن برانگیزی است و این روزها برای ارائه دیدگاه های ایران درخصوص مسائل مهم منطقه ای و جهانی، به پایتخت های کشورهای مختلف سفر می کند.

سفیر سابق پاکستان در تاجیکستان اظهار داشت: اکنون زمان آن رسیده که جامعه جهانی به این درک مشترک برسد که فشارها علیه ایران ناعادلانه است و هرگز در راستای منافع منطقه نیز نیست.

وی معتقد است: تنش های فعلی میان تهران و واشنگتن باید کاسته شود و این وضعیت به نفع تمام منطقه و جامعه بین الملل خواهد بود.

جاوید حفیظ با اشاره به ماجرای نفتکش ایرانی آدریان دریا ۱ در جبل الطارق و توقیف غیرقانونی آن توسط نیروهای انگلیسی، گفت: دادگاه جبل الطارق با رد تمدید توقیف نفتکش ایرانی، رای درستی برای رفع توقیف و خروج آن صادر کرد.

رئیس مرکز مطالعات سیاسی اسلام آباد با اشاره به تحولات مربوط به برجام، گفت: خروج یکجانبه آمریکا از توافق هسته ای تصمیم درستی نبود در حالی که مذاکرات فشرده ای برای رسیدن به این توافق انجام شده بود.

وی تاکید کرد: موفقیت مذاکرات هسته ای و امضای برجام را باید مدیون رویکرد موثر و صلح جویانه ایران دانست و باید قدردان این کشور بود اما امروز آمریکا و برخی متحدان این کشور جمهوری اسلامی را برای کاری که نکرده تحت فشار قرار می دهند.

ستون نویس روزنامه دیلی عمان تریبیون افزود: تنش ها در هر نقطه جهان هرگز مورد استقبال هیچ طرفی نیست بلکه این وضعیت تاثیرات منفی بر تجارت و ثبات عمومی در منطقه و جهان می گذارد.

وی اظهار داشت: افزایش بیشتر تنش ها در منطقه ممکن پاکستان را نیز تحت تاثیر قرار دهد به همین دلیل این کشور تحولات اخیر در منطقه را با نگرانی دنبال می کند و امیدوار است که همه طرف ها گام های مثبت را در مسیر تنش زدایی بردارند./ ایرنا

دیدگاه خود را بنویسید

icon news