اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 14 تیر 1399
30 مرداد 1398 30 مرداد 1398
17:58 17:58

سردار فدوی: امنیت منطقه به عهده کشورهای منطقه است

به گفته جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران، امنیت منطقه خلیج فارس و تنگه هرمز را هیچ کشوری بجر ایران با همراهی کشورهای منطقه نمی تواند تامین کند

تامین امنیت خلیج‌ فارس بر عهده ایران و کشورهای منطقه است

به گزارش سلام نو، سردار علی فدوی ظهر امروز چهارشنبه در حاشیه حضور در نهمین جشنواره مالک اشتر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز در کربلای ایران خدمت سپاه پاسداران خوزستان رسیده ایم برای اینکه از برترین های سال گذشته در رده های مختلف سپاه حضرت ولیعصر (عج) خوزستان به عنوان نفرات برتر جشنواره  مالک اشتر تقدیر کنیم.

وی افزود: امیدواریم که خداوند متعال جمیع پاسداران انقلاب اسلامی را توفیق دهد تا تکالیف الهی خود را به خوبی انجام دهند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران در خصوص حضور ناوهای خارجی به بهانه تأمین امنیت در خلیج فارس تصریح کرد: به صورت مسلم هیچ کشوری غیر از ایران به اتفاق کشورهای منطقه نمی تواند امنیت خلیج فارس، تنگه هرمز و آب های منطقه را برقرار کند.

سردار فدوی یادآور شد: دشمن ملت‌های منطقه یعنی آمریکا و هم‌پیمانانش سال ها و بارها این موضوع را تمرین و تکرار کردند که به اصطلاح با حضور خود ایجاد امنیت می کنند ولی حقیقت این است که با حضور آنها نه تنها امنیت برقرار نمی شود بلکه مسلما ناامنی به وجود می آید.

وی در پایان تأکید کرد: با این وجود ما با اقتدار ایستاده ایم و در عین حال آنقدر توانمند هستیم که حتی می توانیم امنیت کل منطقه را برقرار کنیم.

معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت ولیعصر (عج) خوزستان نیز در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: جشنواره مالک اشتر به عنوان یکی از برنامه‌های مطرح است که هر ساله بر اساس نتایج حاصل از ارزیابی نیروها، سازمان‌های نیروهای مسلح به منظور توسعه فرهنگ شایسته سالاری و ایجاد زمینه رشد و معرفی فرماندهان، مدیران، رده موفق‌تر و برتر در سطوح مختلف برگزار می‌شود.

سرهنگ میر احمدرضا حاجتی ادامه داد: توسعه فرهنگ شایسته سالاری، ایجاد زمینه رشد و معرفی رده‌های برتر و فرماندهان و مدیران موفق‌تر بسیج، ایجاد یکپارچگی و همسویی در ارزیابی و معرفی سازمان‌های برتر، توسعه شایستگی‌های سازمانی همراه با ارتقاء فرهنگ بسیجی و ارتقای سطح خودآگاهی و خود ارزیابی در سنجش عملکرد از جمله اهداف برگزاری این جشنواره است.

وی در پایان بیان کرد: عملکرد در محورهای اساسی و اولویت دار شامل جذب و سازماندهی، نظام تربیتی و بصیرتی صالحین، فرهنگ علمی، سازندگی، امر به معروف، آمادگی دفاعی، آموزش و کادرسازی از جمله محورهای ارزیابی این جشنواره است./ مهر

اخبار مرتبط

icon news

سردار فدوی: هدف گذاری ما داشتن ۲۵ نوه است!

سردار فدوی، جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: خانواده‌های سپاه و بسیج ح...

در جلسه غیر علنی صبح مجلس چه خبر بود؟

در جلسه غیرعلنی امروز مجلس بررسی مسائل مهم مطرح در بخش اقتصاد کشور انجام شده است.

جانشین فرمانده کل سپاه: دنیا تصور این همه قدرت ایران را نداشت

جانشین فرمانده کل سپاه در واکنش به آزادی نفتکش ایرانی گریس 1 گفت: دنیا تصور این همه ق...

تنها دلیل عجز دشمن در برابر نظامیان ایران

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: توان مادی دشمن از ما بالاتر است و تنها دلیل عجز او در برا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news