اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 06 اسفند 1398
31 مرداد 1398 31 مرداد 1398
13:19 13:19

لرستان به عنوان پایلوت دفتر فائو در کشور انتخاب شد

عبدالرضا بازدار رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت:  این استان به عنوان پایلوت دفتر فائو در کشور انتخاب شده است.

فائو

به گزارش سلام نو، عبدالرضا بازدار در خصوص سفر نمایندگان فائو به لرستان و ارائه راهکارهای پیشگیری از سیل در حوزه کشاورزی اظهار کرد: بعد از وقوع سیل در لرستان و خسارت وارد به زیربخش‌های مهم کشاورزی، یکی از موضوعاتی که وزارت جهاد کشاورزی دنبال می‌کند موضوع وقوع سیل، پیگیری و یافت راهکارهایی برای جلوگیری از خسارت ناشی از سیل در سال‌های آینده است.

وی ادامه داد: دو نفر از کارشناسان دفتر منطقه‌ای فائو با همراهی چند تن از کارشناسان آب و خاک وزارتخانه به لرستان سفر کردند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: پس از بازدید از مناطق سیل زده استان بویژه پلدختر، لرستان به عنوان پایلوت دفتر فائو در کشور انتخاب شده است تا بتوانیم راهکارها، برنامه‌های عملیاتی، تحقیقاتی و... را برای جلوگیری از وقوع سیل و فرسایش خاک، خسارت وارده به مزارع و باغات، تاسیسات و ایستگاه‌های پمپاژ را کاهش دهیم.

بازدار گفت: به همین منظور این دفتر اعتباراتی را از سوی فائو برای لرستان لحاظ کرده است.

وی اضافه کرد: سیل در لرستان بالغ بر 1568 میلیارد تومان به زیربخش‌های کشاورزی استان خسارت وارد کرد و دولت از همان ابتدا مصوبه‌ای داشت و تاکنون 290 میلیارد تومان مصوبه برای پرداخت خسارت بلاعوض به کشاورزان داشتیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان تصریح کرد: 270 میلیارد تومان نیز برای پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به کشاورزانی که خسارت دیدند لحاظ شده بود که ازطریق هشت بانک استان پرداخت خواهد شد.

بازداربا بیان اینکه بالغ بر 30 هزار و 450 پرونده توسط اکیپهای بازرسی تشکیل دادیم و روند پرداخت نیز ادامه دارد، گفت: تا پایان شهریور ماه تمام خسارت را پرداخت خواهیم کرد.

وی عنوان کرد: تاکنون بالغ بر هفت میلیارد تومان خسارت بلاعوض و شش میلیارد تومان تسهیلات بانکی ارزان قیمت  به کشاورزان استان پرداخت شده است./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

حمله جدید ملخ‌ها در راه است

فائو از هجوم دسته‌های بزرگ ملخ صحرایی به استان های هرمزگان سیستان و بلوچستان و بوشهر ...

روزانه ۴۰۰ میلیارد دلار مواد غذایی از بین می رود

فائو اعلام کرد آمارهای سال 2016 نشان می دهد که 14 درصد از مواد غذایی تولیدی از بین می...

وجود "ضایعات در گندم" تایید شد

در حالی که وزارت جهاد کشاورزی وجود ضایعات در گندم را تکذیب کرده معاون نظارت بر اجرای ...

تولید بیش از 4 تن گندم در لرستان

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی لرستان از تولید بیش از 4  تن گندم در ای...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news