اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 06 بهمن 1398
31 مرداد 1398 31 مرداد 1398
12:56 12:56
سلام نو بررسی می‌کند؛

پارسا خائف یا فاطمه عبادی؛ چه کسی برنده نهایی عصر جدید خواهند بود؟

عصر جدید بالاخره با تمام کم و زیادهایش، با تمام حاشیه‌هایش و با تمام استعدادها و پدیده‌هایش به پایان فصل اول خود رسید تا اولین مسابقه استعدادیابی ایران اولین برنده خود را از بین پارسا خائف، فاطمه عبادی، سعید فتحی روشن، دختران نینجا و محمد عبادی بشناسد.

سلام نو – سرویس فرهنگ و هنر: عصر جدید بالاخره با تمام کم و زیادهایش، با تمام حاشیه‌هایش و با تمام استعدادها و پدیدهایش به پایان فصل اول خود رسید تا اولین مسابقه استعدادیابی ایران اولین برنده خود را بشناسد.

عصر جدید از همان روز نخست و کپی مو به مویش از آمریکا گات تلنت جنجال برانگیز بود و این جنجالی بودن را با داوران و شرکت کنندگانش ادامه داد. از داوری کسی مثل بشیر حسینی که به مدیر جوان شبکه سه نزدیک بود و نظرات عجیب و غریبی می‌داد تا داوری رویا نونهالی که انتقادات سفت و سختی را از سوی مخاطبین برنامه در پی داشت.

عصر جدید با تمام پستی و بلندی‌هایش از معدود برنامه‌هایی بود که بعد از مدت‌ها در جامعه مخاطب عام پیدا کرد و توجه عموم را به خود جلب کرد، اتفاقی که از چهره‌ای مثل احسان علیخانی هم انتظار می‌رفت. او معتقد است "صحنه «عصر جدید» برای کسانی است که با تردید به خودشان نگاه می‌کنند و مردد هستند که آیا واقعا استعدادی دارند و یا گرفتار توهم استعدادند."

عصر جدید این قدر برنامه مهمی بود که احسان علیخانی برند یک دهه‌ای ماه عسل را به خاطرش تعطیل کند و دنبال راه اندازی آن باشد.

علیخانی با اشاره به تعطیلی ماه عسل به فارس می‌گوید که برای گریز از تکرار دست به این کار زده و می‌افزید:

من زمانی تصمیم گرفتم دیگر برنامه «ماه عسل» را نداشته باشم که تقریباً نیمی از برنامه‌های گفت‌و‌گو محور تلویزیون تبدیل به ماه عسل شده بود. قطعا روزی از برنامه عصر جدید هم بیرون می‌آیم که نیمی از برنامه‌های تلویزیون تبدیل به عصر جدید شده باشند. آن زمان نفر اولی که کوچ کند من خواهم بود و به یک کار دیگر مشغول می شوم.

ظاهرا تا اینجای کار تصمیم علیخانی نتیجه داده و او یکی از بهترین برنامه‌های سال 97 صدا و سیما را روی آنتن برد که احتمالا تبدیل به برگ برنده علی فروغی خواهد شد، آن هم در دوره‌ای که 90 را تعطیل کرد، مزدک را کوچانید و برنده باش با رضا گلزار به بن بست رسید.

حالا فینال عصر جدید برگزار شد و امشب نتایج این فینال اعلام خواهد شد آن هم در حالی که پارسا خائف و فاطمه عبادی توجه بیشتری را نسبت به دیگر شرکت کنندگان به خود جلب کرده‌اند.

اطلاعاتی که گوگل از جستجو کردن کلیدواژه‌های مربوط به فینالیست‌های عصرجدید نشان می‌دهد، حکایت از آن دارد که پارسا خائف با اختلاف زیادی از سایر فینالیسیت‌ها و با اختلاف کمی نسب به فاطمه عبادی بیشتر مورد جستجو و پیگیری کاربران گوگل فارسی قرار گرفته است. پارسا خائف هم‌چنین در شبکه اجتماعی اینستاگرام نیز به طور قابل توجهی نسبت به رقبای خود پیشتاز است و دو تا سه برابر آن‌ها توجه مردم را به خود جلب کرده است.

پارسا خائف نوجوان اردبیلی است که در سال ۱۳۹۶ وقتی تنها ۱۲ سال داشت در جشنواره موسیقی استان اردبیل با کسب مقام اول؛ خود را سر زبان ها انداخت و با بازخوانی قعطه اشک مهتاب استاد شجریان سرزبان‌ها افتاد و با درخشش در جشنواره موسیقی جوان بیش از پیش در بین اهالی موسیقی ملی ایران مورد توجه قرار گرفت و با درخشش در عصر جدید برای مردم هم تبدیل به چهره‌ای آشنا شد.

داستان فاطمه عبادی اما متفاوت است. فاطمه عبادی که متولد سال ۶۸ است در بندر ماهشهر واقع در استان خوزستان به دنیا آمد و اکنون نیز همراه همسر و پسرش در همین شهر سکونت دارد. او گرافیک خوانده و در بندر ماهشهر از تئاتر تا نقاشی و کتابخوانی انجام می‌دهد.

استعداد درخشان فینال عصر جدید محمد زارع است. محمد زارع جوان ۲۰ ساله شیرازی است که با توان فیزیکی بالای خود خوش درخشید و با اتکا به همین توان مدرسه را هم رها کرد. او در کنار سعید فتحی شعبده باز و دختران نینجا سه رقیب پارسا خائف و فاطمه عبادی هستند.

به نظر شما چه کسی برنده فینال عصر جدید است؟ پارسا خائف، نوجوان اردبیلی آوازه خوان یا فاطمه عبادی جنوبی؟ یا حتی سعید روشن شعبده باز، دختران نینجا شگفت انگیز یا شاید محمد زارع شیرازی پرجنب و جوش!

اخبار مرتبط

icon news

احسان علیخانی روی تخت بیمارستان + عکس / احتمال عدم حضور وی در برنامه «شب آرام»

احسان علیخانی تهیه‌کننده و مجری 37 سال تلویزیون متولد ۱۵ آبان ۱۳۶۱ در تهران است، وی ف...

احسان علیخانی میهمان برنامه شب یلدا با اجرای رضا رشیدپور شد

ویژه برنامه شب یلدا شبکه سه با عنوان «شب آرام» با اجرا و تهیه کنندگی رضا رشید پور جمع...

علیخانی دستمزد بالای «عصر جدیدی‌ها»را تایید کرد؟

احسان علیخانی مجری عصر جدید که دیشب در جشنواره سینما حقیقت حضور داشت گفت از موضوع دست...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news