اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 17 تیر 1399
05 شهریور 1398 05 شهریور 1398
18:20 18:20

اتهام جدید ارتش آمریکا به ایران

ارتش آمریکا در تازه‌ترین اتهام خود جمهوری اسلامی ایران را متهم کرد که به حوثی ها  یمن در سرنگونی یکی از هواپیماهایش در آسمان یمن کمک کرده است و این کار بدون کمک ایران ممکن نبوده است.

به گزارش سلام نو، به نقل از الجزیره، ارتش آمریکا ایران را متهم کرد که به حوثی ها (انصار الله) یمن در سرنگونی یکی از هواپیماهایش در آسمان یمن کمک کرده است.

آمریکا قبل از این هم ایران را به کمک به انصارالله یمن (حوثی ها) برای حمله به پهپادها و شلیک موشک های بالستیک به عربستان سعودی متهم کرده بود. ایران بارها اتهامات آمریکا را رد کرده است.

گروه انصارالله (حوثی ها) قبل از این از سرنگونی هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی از نوع ام کیو 9 در روز سه شنبه گذشته در استان ذمار ( مرکز یمن) خبر دادند و تصاویری از لاشه آن را منتشر کردند.
مقامات آمریکایی نیز سرنگونی این پهباد را تایید کرده اند.

ارتش آمریکا: سرنگونی پهپاد آمریکایی در یمن با کمک ایران بود

ستاد فرماندهی نیروهای ارتش آمریکا در منطقه (سنت کام - مستقر در قطر) نیز روز چهارشنبه ضمن تایید سرنگونی این پهپاد مدعی شد: "رفتارهای تحریک آمیز ایران و حمایت این کشور از افراد مسلح و شعبه های آن به مانند حوثی ها خطری برای شرکای آمریکا ثبات در منطقه است".

ایران بارها اتهامات آمریکا را رد کرده است.
آمریکا قبل از این هم ایران را به کمک به انصارالله یمن (حوثی ها) برای حمله به پهپادها و شلیک موشک های بالستیک به  عربستان سعودی متهم کرده بود.

همزمان گریت مارکز سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا گفت که "اگر کمک نابودگر ایران به حوثی ها نبود" این حمله روی نمی داد.

این تنها پهپاد آمریکایی نیست که در یمن سرنگون می شود. قبل از این هم ارتش آمریکا از سقوط یک پهپاد این کشور را تایید کرده بود.

2 ماه پیش از این هم ایران از سرنگونی یک فروند پهپاد آمریکایی در نزدیکی تنگه هرمز خبر داد. این اتفاق می توانست دو کشور را به یک رویارویی نظامی نزدیک کند.

"یحیی سریع" سخنگوی نظامی حوثی ها قبل از این گفته بود که پدافندهای هوایی ارتش و گروه های مردمی (وابسته به حوثی ها) یک پهپاد آمریکایی را سرنگون کرده اند. شبکه المسیره وابسته به حوثی ها تصاویری از هدف گیری پهپاد در آسمان و لاشه آن منتشر کرد.

او گفته است که این هواپیما را به وسیله موشکی مورد هدف قرار دادند که در داخل، پیشرفته سازی شده است.

اخبار مرتبط

icon news

مرز ایران و پاکستان بازگشایی شد

۵ گذرگاه مرزی ایران و پاکستان بازگشایی شد.

از سبد موشکی نیروهای مسلح رونمایی شد

با نزدیک شدن به ۲۷ مهر که تحریم‌های تسلیحاتی ایران باید حداکثر پنج سال پس از پذیرش بر...

تلاش آمریکا برای توقیف ۴ نفتکش ایران

دادستان‌های فدرال ایالات متحده برای مقابله با انتقال نفت ایران به ونزوئلا شکایتی را ب...

آمریکا مانع اعطای وام صندوق بین‌المللی پول به ایران شد

نیکی هیلی اعلام کرد اعطای وام به ایران انجام نخواهد شد.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news