اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 05 بهمن 1398
31 مرداد 1398 31 مرداد 1398
17:30 17:30
معاون اجتماعی پلیس پایتخت:

حیوان آزاری را به پلیس گزارش دهید

سرهنگ مراد مرادی معاون اجتماعی پلیس پایتخت تاکید کرد کسی حق ندارد به هیچ حیوانی آزار برساند و به طور موکد از مردم خواست هر گونه حیوان آزاری در فضای حقیقی و مجازی را به پلیس گزارش کنند تا نیروی انتظامی با متخلفین برخورد کند.

سرهنگ مرادی:

کسی حق ندارد آزاری به حیوانات برساند/ مردم موارد آزار حیوانات را به پلیس گزارش دهند

معاون اجتماعی پلیس پایتخت از مردم خواست هر گونه حیوان آزاری در فضای حقیقی و مجازی را به پلیس گزارش کنند.

به گزارش سلام نو، سرهنگ مراد مرادی در نشست مشترک حامیان حقوق حیوانات با حضور برخی مدیران شهری، فعالان و انجمن‌های حمایت از حقوق حیوانات و اعضای شورای‌شهر تهران با ابراز تاسف از برخورد انجام شده با چندین سگ در مرکز نگهداری از این حیوانات، گفت: ویدیو منتشر شده از کشتار سگ‌ها مربوط به قبل بوده و جدید نیست اما از آنچه برای این حیوانات رخ داده، صرف‌نظر از زمان وقوع بسیار متاسفم و امیدوارم با همکاری مشترک میان دستگاه‌ها دیگر شاهد وقوع چنین وقایعی نباشیم.

وی با تاکید بر اینکه براساس آموزه‌های دینی هرگونه رفتار خشونت آمیز با حیوانات امری مذموم و ناپسند است، گفت: باید حقوق حیوانات رعایت شود و کسی حق ندارد آزاری به آنان برساند. در همین راستا نیز طبق قانون، شهرداری مسئول نگهداری و ساماندهی سگ‌های بی صاحب و رها شده در شهر است.

مرادی با تاکید بر اینکه باید اصل پیشگیری در مورد حیوانات رعایت شده و مورد توجه مدیران شهری نیز قرار بگیرد، گفت: امیدوارم که در آینده شاهد تکرار حوادثی که در مورد کشتار سگ ها رخ داد، نباشیم.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ پیشنهاد کرد که سامانه‌ای هوشمند برای کنترل و نظارت دقیق برعملکرد متصدیان و پیمانکاران ساماندهی سگ‌ها طراحی و اجرا شود تا براساس آن از وقوع حوادث مشابه جلوگیری شود.

به گفته مرادی با بهره‌گیری از سیستم‌های هوشمند و نظارتی و نصب آنها در محل‌های نگهداری از سگ‌ها به راحتی می‌شد از چنین جنایاتی جلوگیری کرد و به همین دلیل نیز لازم است که این سیستم‌ها در محل های نگهداری از سگ‌ها نصب شود.

وی با تاکید بر اینکه مدیران‌شهری، فعالان حقوق حیوانات و نمایندگان سازمان های مردم نهاد باید بتوانند از مراکز نگهداری از این حیوانات بازدید کنند، گفت: قطعا افزایش نظارت‌ها نقش مهمی در جلوگیری از حوادث این‌چنینی در آینده خواهد داشت.

مرادی در مورد برخورد پلیس با حیوان آزاری نیز اظهارکرد: قطعا پلیس با افرادی که اقدام به حیوا‌ن‌آزاری کنند، برخوردی قانونی خواهد کرد و در صورت اطلاع از چنین مواردی اجازه آزار حیوانات را نخواهد داد. ضمن اینکه باید وضعیت سلامتی روحی و روانی حیوان آزارها نیز مورد بررسی قرارگیرد.

وی با تاکید بر نقش مشارکت‌های مردمی در پیشگیری از حیوان آزاری تصریح کرد: از مردم می‌خواهم در صورت مشاهده هرگونه حیوان‌آزاری در فضای حقیقی موضوع را به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ گزارش کرده و چنانچه که موردی را نیز در فضای مجازی مشاهده کردند، مراتب را به پلیس فتا گزارش کنند.

معاون اجتماعی پلیس پایتخت در مورد تجمعات حامیان حیوانات نیز گفت: تجمعات باید نظامند و با مجوز شورای تامین صورت بگیرد و پلیس با تجمعاتی که موجب اخلال در نظم عمومی و اخلال در عبور و مرور و ترافیک شود، برخورد خواهد کرد.

در این نشست شماری از فعالان سازمان‌های مردم نهاد و حامیان حقوق حیوانات دغدغه‌ها و مطالبات خود را مطرح کردند.

اخبار مرتبط

icon news

اسلحه کشی در دعوای خانوادگی!

سردار "حسن مفخمی شهرستانی" فرمانده انتظامی استان، از دستگیری فردی که به دلیل اختلافات...

کشف ۲۳ هزار کیلو مواد‌ مخدر در یک استان

در ۱۰ ماه گذشته امسال ۲۶ سرشاخه توزیع موادمخدر توسط  پلیس خراسان رضوی دستگیر و ۲۳ هزا...

برخورد خشن پلیس با یک زن+ فیلم

ماموران پلیس آمریکا با یک زن سیاه پوست به طرز وحشیانه‌ای برخورد کردند.  

کشف قرص های روانگردان در کرمانشاه

 سرهنگ حسین براری فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه، از کشف بیش از ۵۹۰۰ عدد قرص روانگر...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news